خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 13 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

داورانی که قهرمانی آسیا را از ایران گرفتند

باشگاه خبرنگاران | یادداشت | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:35
نقش داوران و سوت‌های اشتباه آن‌ها در طولانی شدن طلسم قهرمانی‌های ایران در بزرگ‌ترین تورنمنت آسیا بسیار پررنگ بوده است.
كشور،دوره،مرحله،چين،قهرماني،دقيقه،عربستان،صفر،اخراج،پنالتي،ا ...

خلاصه خبر

هفدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا چند روزی هست در امارات آغاز شده است، کشوری که دومین میزبانی خود در این جام را تجربه می‌کند.
به همین بهانه نگاهی انداختیم به سه داور در سه دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا که با اشتباهات خود مانع کامیابی یوز‌ها در مهم‌ترین تورنمنت قاره کهن شده‌اند.
جمال الغندور از مصر (جام ملت‌های ۹۶؛ ایران - عربستان در نیمه نهایی)
به گزارش، به جرأت می‌توان گفت: در سه جام از ۱۶ جامی که با نام ملت‌های آسیا برگزار شده است، سوت‌های اشتباه داوران مانع از رسیدن ایران به فینال و قهرمانی شد.
با وجود این که چند روز بیشتر از جام نگذشته، اما اشتباهات داوری زیادی رخ داده تا این ترس به وجود بیاید که ممکن است دوباره خاطرات تلخ داوری‌ها برای کی‌روش و شاگردانش تکرار شود یا نه؟به همین بهانه نگاهی انداختیم به سه داور در سه دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا که با اشتباهات خود مانع کامیابی یوز‌ها در مهم‌ترین تورنمنت قاره کهن شده‌اند.
قضاوت رویارویی نیمه نهایی دو تیم به داور مصری رسید تا دو بار به کمک عربستان بیاید و نتیجه بازی را تغییر دهد.
جمال الغندور در جام جهانی ۲۰۰۲ کره و ژاپن نیز با قضاوت عجیب و مشکوک به نفع کره و مردود اعلام کردن دو گل اسپانیا باعث حذف این تیم از جام جهانی شد.
اما طلعت نجم داور لبنانی به خاطر ضربه دست ستار زارع مدافع تیم به سینه بازیکن چینی که نهایتاً یک تذکر داشت، با تمارض بازیکن چینی او را اخراج کرد.
نوع قضاوت داور استرالیایی در این بازی و عوض کردن نتیجه، در کلاس‌های داوری بین‌المللی تدریس شد.