سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ماجرای دارنده رندترین شماره ملی کشور به کجا رسید؟

باشگاه خبرنگاران | یادداشت | چهارشنبه، 19 دی 1397 - 18:35
سخنگوی ثبت احوال کشور گفت: از دارنده رُندترین شماره ملی کشور خواستیم به مدیرکل ما در اصفهان مراجعه کند تا در آن جا برای مشکلاتش راهکاری پیدا شود.
يارانه،مديركل،ابوترابي،فلاورجان،اداره،سخنگوي،عدد،كدملي،كشور، ...

خلاصه خبر

از بانک‌ها بگیرید تا اداره گذرنامه، ثبت اسناد و ...
او حتی با داشتن دفترچه بیمه درمانی هم نمی‌تواند از خدمات آن استفاده کند، چون کد ملی‌اش در سیستم ثبت نمی‌شود.
ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور قرار داد و این طور پاسخ شنید: «فرد خوش شانسی که کد ملی‌اش ۱۰ عدد «۱» (۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱) است و تصویر کارت ملی‌اش در فضای مجازی منتشر شده، می‌تواند درخواست بدهد تا ثبت احوال راهکار قانونی تغییر کد ملی او را پیدا کند.
او می‌گوید: در این چند سال شاید صد بار به اداره ثبت احوال شهرستان مراجعه کرده ام.
سلمانیان ساعتی بعد دوباره با ما تماسی دارد و خبر می‌دهد که موفق به گفت‌وگو با سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور شده است و بیان می‌کند: او به من گفت که مشکل را پیگیری می‌کند و از من خواست تا به مدیرکل ثبت احوال اصفهان مراجعه کنم و خودش نیز تماسی با مرکز استان خواهد داشت تا اطمینان حاصل کند که مشکل حل می‌شود.
برای او توضیح دادم که بار‌ها پیش از این نیز به همان اداره مراجعه کرده، اما نتیجه نگرفته ام.
اما ابوترابی سخنگوی ثبت احوال کشور نیز تصریح می‌کند: از این هم وطنمان خواستیم به مدیرکل ما در استان اصفهان مراجعه کند تا در آن جا برای مشکلاتش راهکاری پیدا شود.
وی می‌افزاید: به همین استناد قرار شد در مراجعه به مدیرکل ثبت احوال اصفهان، بستری فراهم شود تا از طریق تعامل با دستگاه‌ها و نهاد‌های مربوط، گره کار این شهروند گشوده شود.