خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیگیری طرحی برای قانونمندکردن شرکت‌ها در انجام تعهدات اجتماعی

ایسنا | سیاسی، اقتصادی، استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 19:54
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال دنبال کردن طرحی مبنی بر قانونمند کردن شرکت های دولتی و خصولتی جهت انجام تعهدات اجتماعی این شرکت ها مخصوصا برای بحث محرومیت ها، حاشیه نشینی در شهرها و آسیب های اجتماعی هستیم.
اجتماعي،بحث،شركت،خوزستان،مجلس،سرمايه،قرار،اسماعيلي،كارخانه،ك ...

خلاصه خبر

ولی اسماعیلی امروز، ۲۵ دی ماه در نشست با فعالان اقتصادی استان خوزستان اظهار کرد: بحث صنایع پایین دستی پتروشیمی در خوزستان، اساسی ترین مشکل استان خوزستان است و با حل کردن همین موضوع به تنهایی، مشکلات اشتغال و محرومیت مناطق حل خواهد شد اما این موضوع تا کنون مغفول مانده است.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه این موضوع در اهواز کم رنگ و کم اهمیت شده است.
اسماعیلی بیان کرد: استفاده ار ظرفیت نیروها و پیمانکاران بومی در دستور کار قرار می گیرد و قطعا یکی از مصوبات ما خواهد بود.
اسماعیلی ادامه داد: آجر و کارخانه های آجرسازی بحث مهمی است و تعطیلی این کارخانه ها به طرح ساخت ۴ میلیون مسکن لطمه وارد خواهد کرد و به این کارخانه ها کمک خواهیم کرد و در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.
وی در خصوص اجرای فاز دوم شرکت فولاد اکسین خوزستان و دیگر شرکت های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام سعی و تلاش ما در خصوص این شرکت ها و مجموعه ها خواهد بود و در اولویت ما قرار دارند.