خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیامدهای اشغال‌گری آمریکا در عراق به زبان آمار و ارقام

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 25 دی 1400 - 19:24
آمریکا به بهانه سلاح‌های کشتار جمعی عراق و ارتباط صدام با تروریست‌هایی مانند القاعده به عراق لشکرکشی کرد که نتیجه آن، ویرانی زیرساخت‌ها و برآمدن داعش و چپاول منابع عظیم این کشور شد.
عراق،آمريكا،عراقي،جنگ،قاسم،حاج،آمار،حمله،آمريكايي،دولت،كودكا ...

خلاصه خبر

حضور ۶۰ شرکت پیمانکار امنیتی از آمریکا در عراق
آمار کشته‌ها، زخمی‌ها و آوارگان جنگ عراق
بحران انسانی در عراق جنگ‌زده
حاصل عملیاتی که «آزادی عراق» نام داشت!
آمار تعرضات و تجارت جنسی آمریکا در عراق
دردناکترین بخش از خسارت‌های این جنگ نابرابر، آمار خشونت‌ها و تجاوزات جنسی به زنان و کودکان کشور عراق می‌باشد.
آمار خسارت‌های اقتصادی حضور آمریکا در عراق
خسارت‌های ناشی از حملات داعش به زیرساخت‌های عراق و قاچاق نفت و سرقت ذخائر طلای عراق توسط این گروه، بیش از ۳۰۰ میلیارد تخمین زده شده است.
تنها در حوزه کشاورزی، داعش ۴۰ درصد از کشاورزی عراق را بطور کامل نابود ساخت.
حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس مانع اصلی تحقق اهداف آمریکا در عراق
حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس از روزهای ابتدایی حمله اشغالگران به عراق جبهه‌های مختلفی را رهبری کرده و با گردهم‌آوردن مردم و خصوصا جوانان عراقی ضربات مهلکی بر نیروهای اشغالگر وارد آوردند.
حاج قاسم در سال ۲۰۰۶ با تقویت و آموزش نیروهای مردمی مانع از سقوط مناطق مرکزی و شمالی عراق توسط مزدوران القاعده که از حمایت پنهان آمریکا برخوردار بودند، شد و طرح خطرناک تجزیه عراق را خنثی کرد.
در طول مدت حضور اشغالگران آمریکایی و تروریست‌های داعش، حاج قاسم و ابومهدی با طراحی عملیات‌های پیچیده و با همراهی جوانان عراقی تلاش‌ها برای قاچاق و غارت منابع و ثروت‌های عراق را خنثی کرده و این حق طبیعی را به مردم عراق بازمی‌گرداندند.
بارها دست به اقداماتی زدند اما موفق نشدند تا اینکه به دستور رئیس جمهور آمریکا به صورت غیرقانونی و با نقض و تجاوز به حریم هوایی کشور عراق به صورت غافلگیرانه و ناجوانمردانه فرزند عراق ابومهدی المهندس و میهمان عراق حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند.
مردم عراق می‌دانند که آمریکا با حذف این دو فرمانده بزرگ، می‌خواهد حضور ویرانگر خود را در عراق تداوم ببخشد.
ملت عراق می‌داند آمریکا سعی دارد نیروهای اشغالگر خود را با تغییر ظاهر و در قالب دیپلمات و مستشار در عراق نگاه دارد و اهداف ضدعراقی خود را توسط آنان پیش ببرد.
بنابراین مردم عراق به آمریکا هشدار می‌دهند تا زمانی که یک نیروی اشغالگر تحت هر عنوانی در عراق بماند آرام نخواهند نشست و راه ابومهدی و حاج قاسم را ادامه خواهند داد.