خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آیت الله درّی نجف آبادی: دستگاه‌های متولی برای استفاده بهینه از منابع آبی باید برنامه عملیاتی داشته باشند- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 18:54
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه دستگاه های متولی برای استفاده بهینه از منابع آبی باید برنامه عملیاتی داشته باشندگفت: کشور نیازمند افزایش بهره وری در حوزه کشاورزی است.
منابع،توجه،آبي،كشاورزي،كشور،آب،استان،دري،اراك،نهادهاي

خلاصه خبر

دری نجف آبادی بیان کرد: مدیران و مسئولان و برنامه ریزان باید درحوزه مدیریت منابع آبی در کشور و استان برنامه عملیاتی ویژه ای داشته باشند زیرا با توجه به کاهش نزولات آسمانی، مدیریت منابع آب یکی از مهمترین اقدامات خواهد بود که نهادهای مختلف به ویژه جهاد کشاورزی باید برای آن برنامه‌ریزی داشته باشد.
دری نجف آبادی با اشاره به وضعیت آبی در استان مرکزی گفت: از فروردین 98 تا به امروز آب رودخانه قهره‌کهریز اراک قطع نشده و بدون هیچ استفاده‌ای به تالاب میقان می‌ریزد، در صورتی که می‌توان با برنامه ریزی‌ کاربردی از میزان بین سی تا چهل میلیون متر مکعب آب سالیانه این رودخانه استفاده کرد.