خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری امتحانات مدارس استان مرکزی نادیده گرفته شد- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 18:31
گروه استان ها ــ رئیس علوم پزشکی اراک با بیان اینکه بیشترین موارد ابتلا به امیکرون در استان مرکزی مربوط به اراک است گفت: امتحانات مدارس در استان مرکزی بدون فاصله‌گذاری‌ها و استفاده از ماسک برگزار می‌شود.
هفته،موارد،استان،افزايش،اراك،ابتلا،درصد،دوز،مدارس،بيماري،كرو ...

خلاصه خبر

وی افزود: احتمال می‌رود که حدود 630 تا هزار مبتلا به امیکرون در استان وجود داشته باشد اما به سبب اینکه علائم آن سبک است به پزشک مراجعه نمی‌کنند همچنین باتوجه به اینکه موارد ابتلا در کویت، ترکیه، امارات و قم افزایش یافته و استان مرکزی با این کشورها و استان قم مراودات دارد بر روند شیوع بیماری در استان تاثیرگذار باشد و شرایط خطرآفرین شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: بیشترین موارد ابتلا به امیکرون در اراک است و در همه شهرستان‌ها بجز فراهان، خنداب، شازند و زرندیه یافت شده به طوری که در هفته نخست دی ماه 4 مورد، هفته دوم 11 مورد و هفته سوم 48 مورد امیکرون شناسایی شده و از 63 مورد یافت شده 2 مورد بستری شدند که 60 درصد مبتلایان سابقه مسافرت به استان‌های دارای بیشترین موارد امیکرون داشتند.
وی با اشاره به اینکه افراد باید توجه کنند اگر دارای علامتی از بیماری هستند در ادارات و مدارس حضور نداشته باشند، گفت: آنفلوآنزا در کنار کرونا شرایط را سخت کرده و اکنون مراکز بهداشت در زمینه تست‌گیری فعال هستند، در اراک تشخیص امیکرون انجام می‌شود و تا آخر بهمن افزایش بستری را داریم و در اسفندماه با مرگ و میر مواجه می‌شویم.
موارد ابتلا به کرونا در هفته سوم دی ماه 41 درصد افزایش یافت