خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حذف فزاینده فیلم‌های آمریکایی از بازار سینمای چین!

مشرق | فرهنگی و هنری | شنبه، 25 دی 1400 - 18:24
در این مقاله قصد داریم به معرفی ۶۰ سریال ایرانی در گونه‌های مختلف کمدی، پلیسی، تاریخی و درام از گذشته تا به امروز را معرفی کنیم. سریال‌هایی که با بسیاری از آن‌ها خاطره داریم. همراه زومجی باشید.
چين،اكران،فيلم،فروش،درصد،گيشه،آمريكايي،خارجي،كشور،بازار،هالي ...

خلاصه خبر

در همین رابطه بلومبرگ در مقاله خود نوشت: هنگامی که «گودزیلا علیه کونگ» با فروش آخر هفته نزدیک به ۷۰ میلیون دلاری در چین در ماه مارس ۲۰۲۱ اکران شد، به نظر می‌رسید که بازار نقطه درخشانی برای استودیوهای هالیوود باشد: بیشتر سینماها باز بودند، در حالی که تماشاگران فیلم در ایالات متحده به دلیل ویروس کرونا در خانه ماندند.
طبق داده‌های جمع‌آوری‌ شده توسط بلومبرگ از سرویس فروش بلیت‌های چینی «MaoyanEntertainment»، فیلم‌های آمریکایی تنها حدود ۱۵ درصد از گیشه چین را به خود اختصاص داده‌اند، هم‌تراز با فروش آسیب‌دیده از بیماری همه‌گیر کرونا در سال ۲۰۲۰ و بسیار کمتر از ۳۲ درصدی که در سال ۲۰۱۹ در گیشه این کشور آسیایی به دست آوردند.
ورایتی در ادامه می‌نویسد: سال‌هاست که استودیوهای آمریکایی از دولت چین انتقاد می‌کنند که فیلم‌هایشان را به خاطر سانسور و تاخیر در صدور پروانه اکران، دیرتر از موعد بر پرده سینماهای این کشور به نمایش می‌گذارند.
سیر نزولی از ۲۵ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۱۱ درصد در سال ۲۰۲۰ نشان از کاهش شدید درآمد و از دور خارج شدن سینمای هالیوود در اکران‌های بزرگترین بازار فیلم جهان دارد.
اما در سال گذشته تنها ۲۰ فیلم هالیوودی در چین اکران شد، این در حالی است که در سال ۲۰۱۹، ۳۰ فیلم آمریکایی پرفروش در سینماهای چین اکران شدند و درآمد فیلم‌های هالیوودی در چین در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۱۹ با نزول ۷۰ درصدی مواجه شد.