خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۳۴ فرایند سازمان ثبت هوشمندسازی شد

ایسنا | سیاسی | شنبه، 25 دی 1400 - 18:13
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امروز از ۳۴ فرایندی که در سازمان ثبت الکترونیکی شده است رونمایی و همچنین ۱۸ خدمت سازمان ثبت هم به دفاتر اسناد رسمی واگذار شد.
اسناد،ثبت،سازمان،املاك،الكترونيك،رسمي،دفاتر،كشور،هوشمندسازي، ...

خلاصه خبر

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امروز از ۳۴ فرایندی که در سازمان ثبت الکترونیکی شده است رونمایی و همچنین ۱۸ خدمت سازمان ثبت هم به دفاتر اسناد رسمی واگذار شد.
بابایی افزود: درخواست صدور مهر سند مالکیت تک برگی، صدور و ارسال الکترونیکی اجراییه‌ها از دفاتر اسناد رسمی به واحدهای اجرا، صدور و ارسال الکترونیکی اجراییه مهریه از هم دفاتر ازدواج و طلاق به واحدهای اجرا، پذیرش صدور تقاضای اجراییه از طریق دفاتر اسناد، انجام استعلام مالکیت صنعتی توسط دفاتر اسناد رسمی به صورت برخط، انجام استعلام املاک در زمان نقل و انتقال اسناد، استعلام مفاصا حساب امور مالیاتی در زمان نقل و انتقال اسناد، استعلام الکترونیک اراضی از سازمان جنگل‌ها در زمان نقل و انتقال اسناد، انجام استعلام از مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی در زمان نقل و انتقال اسناد برای املاک تجاری و ایجاد امکان ثبت نام حساب کاربری ثنا در دفاتر اسناد رسمی و دفاتر ازدواج و طلاق از جمله اقدامات برون سپاری شده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هستند.
بابایی با اشاره به خدمتی دیگر که از سوی سازمان ثبت درحال اجرایی شدن است، گفت: یکی دیگر از اقدامات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صدور سند تک برگ ازدواج است که این امر درحال نهایی شدن است و اقدامات برون سپاری آن به دفاتر اسناد رسمی انجام شده است.