خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تحلیل گر ترکیه: چرا کنار زدن اردوغان آسان نیست؟- اخبار ترکیه و اوراسیا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 25 دی 1400 - 18:12
مهم نیست که داستانی که اردوغان می‌گوید چقدر ساختگی است، عناصر واقعی زیادی نیز در آن وجود دارد. مهم این است که در تمام نظرسنجی‌ها، افرادی که هنوز تصمیم نگرفته‌اند و دچار شک هستند، یک درصد بالا و قابل توجه هستند و اردوغان به دنبال قاپیدن رای آنهاست.
اردوغان،حزب،داستان،مخالفين،روايت،راي،داستاني،تركيه،پايان،درص ...

خلاصه خبر

سیاستمدارانی همچون کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق و مرال آکشنر رهبر حزب خوب، در اوج اعتماد به نفس، به مردم نوید می دهند که شرایط سخت را تاب بیاورند و اطمینان داشته باشند که حزب عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان، آخرین روزهای حیات خود را سپری می کند.
اگر چه آکپارتی و رجب طیب اردوغان که امروز حدود 30 درصد آرا را در دست دارند، تا دیروز به ترتیب در سطح 49 درصد و 54 درصد بودند و یک خونریزی شدید در میزان آرای حزب و رهبر وجود دارد، اما در هر حال، هنوز هم بالاترین رای مردم را در اختیار دارند.
دو داستان، دو روایت متناقض
آن گونه که آنها می گویند، حزب عدالت و توسعه و اردوغان از نظر سیاسی وجود ندارند و ناپدید شده اند.
در آنجا هم روایت و داستان دیگری از اردوغان می شنویم که برای برخی از ما کاملاً طبیعی است که روایت مورد ادعای اردوغان را باور نکنیم.
عصمت برکان به ذکر تفاوت های دو روایت متناقض اردوغان و مخالفین پراخته و گفته است، داستانی که طیب اردوغان برای ما تعریف می کند، علیرغم یک عیب بزرگ، مزایای زیادی دارد.
اول از همه، این داستان یک قهرمان جذاب دارد.
خود طیب اردوغان!
اما با وجود این همه مزایا و نکته جذاب، این داستان یک نقطه ضعف بزرگ نیز دارد: بین زندگی واقعی و عینی ما و داستانی که اردوغان تعریف می کند، تا دلت بخواهد، ناسازگاری و عدم تطبیق وجود دارد!
خلاصه داستان واقعی نیست.
مهم نیست که داستانی که اردوغان می گوید چقدر ساختگی است، عناصر واقعی زیادی نیز در آن وجود دارد.
بنابراین قدرت داستانی که توسط مخالفان اردوغان روایت شود، بسیار مهم و تعیین کننده خواهد بود.»
عصمت برکان در پایان نوشته است: «در حال حاضر، ما می توانیم به وضوح ببینیم که در مقابل کاهش شدید آرای حزب عدالت و توسعه، هنوز هم افزایشی جدی در آرای حزب جمهوری خلق روی نداده و بنابراین، داستان مخالفین اردوغان، هنوز هم داستان جذابی نیست.
مخالفین اردوغان برای افزودن به پیازداغ داستان و ترسیم یک پایان خوش، چنین می گویند: دیگر اردوغان وجود نخواهد داشت.