خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مسکو: اتهام‌زنی‌های آمریکا به روسیه، بی‌اساس است

فارس | برگزیده، بین‌الملل | شنبه، 25 دی 1400 - 17:54
سفارت مسکو در واشنگتن روز شنبه (امروز) به اتهام‌زنی‌های مقام‌های کاخ سفید و پنتاگون درباره «بهانه‌جویی روسیه برای حمله به اوکراین» واکنش نشان داد.<br/>
روسيه،مسكو،آمريكا،اوكراين،حمله،سفارت،واشنگتن،پنتاگون،كاخ،سفي ...

خلاصه خبر

سفارت مسکو در واشنگتن روز شنبه (امروز) به اتهام‌زنی‌های مقام‌های کاخ سفید و پنتاگون درباره «بهانه‌جویی روسیه برای حمله به اوکراین» واکنش نشان داد.
مقام‌های ارشد روسیه طی هفته‌های اخیر بارها ضمن رد این اتهام‌زنی‌ها اعلام کردند که مسکو قصدی برای حمله به اوکراین ندارد اما با الحاق این کشور به ناتو مخالف است.
مسکو همچنین به واشنگتن پیشنهاد مذاکره با موضوع ارائه تضمین‌های امنیتی داده و مقام‌های ارشد روسیه با همتایان آمریکایی خود در ژنو و همچنین مسئولان ناتو در بروکسل دیدارهای دوجانبه ترتیب دادند.
به رغم این دیدارها، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه آمریکا و ناتو پیشنهادات امنیتی مسکو را رد کرده‌اند، گفت این احتمال را که روسیه زیرساخت‌های نظامی خود را در کوبا و ونزوئلا مستقر کند، تأیید یا رد نمی‌کند (جزئیات بیشتر).