خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دستاوردهای حزب الله برای لبنان در تاریخ ثبت خواهد شد

مهر | بین‌الملل | شنبه، 25 دی 1400 - 17:47
معاون دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد حزب الله، لبنان را آزاد کرد و دوباره این کار را تکرار خواهد کرد و دستاوردهای حزب الله برای لبنان در تاریخ ثبت خواهد شد.
لبنان،آمريكا،حزب،محاصره،الله،مالي،قاسم،سفارت،قضائي،شيخ،اوضاع ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری العهد، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: محاصره ظالمانه آمریکا، گسترش فساد، سیاست‌های اقتصادی و مالی سی سال گذشته و عملکرد رئیس کل بانک مرکزی چهار علت بحرانی شدن اوضاع اقتصادی و مالی و اجتماعی در لبنان است.
شیخ نعیم قاسم که در مراسم گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) سخن می‌گفت، افزود: این چهار علت و سایر عوامل ما را به این نقطه رسانده است.
وی ادامه داد: به یاری خداوند توانستیم با مازوت ایران و برق اردن و مصر که از طریق سوریه انتقال داده می‌شود، با محاصره علیه لبنان مقابله کنیم.
برای مردم ثابت شده این آمریکا است که لبنان را محاصره کرده است و اگر ما به شیوه درست عمل کنیم، آمریکا نمی‌تواند به محاصره خود ادامه دهد.
شیخ قاسم خاطرنشان کرد: «طارق بیطار» قاضی بازپرس پرونده انفجار بیروت و حامیان او با مصادره صلاحیت‌های پارلمان علت مستقیم تعطیلی نهادهای قانونی لبنان هستند.