خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 02 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گرافیک معاصر ایران پویا است/ دلیل توجه نکردن به جایگاه جشنواره‌ها

مهر | فرهنگی و هنری | شنبه، 25 دی 1400 - 17:30
دارو رشته گرافیک چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر معتقد است در یکی دو سال اخیر، به دلایل گوناگون و شیوع بیماری کرونا، شرایط کار هنرمندان و عرضه و نمایش آثارشان، دچار چالش‌هایی شده است.
تجسمي،هنرهاي،گرافيك،طراحي،جشنواره،ايران،فجر،معاصر،آثار،مرتبط ...

خلاصه خبر

وی جریان و روند گرافیک ایران را رو به رشد دانست و افزود: گرافیک معاصر ایران همچون سایر رشته‌ها و گرایش‌های هنر معاصر ایران، پویا و پر جنب‌وجوش است و خوشبختانه هنرمندان بسیاری از نسل‌های مختلف در آن فعالیت می‌کنند.
عوامل متعددی همچون تنوع و توسعه امور فرهنگی و اجتماعی، توسعه فضاهای مجازی در ارتباطات اجتماعی و … توسعه مدارس و مراکز آموزشی مرتبط با طراحی گرافیک، حضور بسیار پررنگ فناوری‌های نوین در عرصه‌های تولید و توزیع آثار هنری و امور دیگری نظیر اینها، باعث رونق و رشد کمّی در طراحی گرافیک ایران شده است.
داور رشته طراحی گرافیک جشنواره هنرهای تجسمی فجر در ادامه افزود: در جامعه معاصر ما، بهتر است جشنواره‌های ملی، شرایط حضور جریانات و گرایش‌های گوناگون را فراهم بیاورند.
جشنواره هنرهای تجسمی فجر که در عنوان بین‌المللی و در واقعیت، قابلیت مهم ملی را در خود جا داده است باید بتواند به یک جریان بسیار مهم و تأثیرگذار در قلمرو هنر معاصر ایران تبدیل شود که متأسفانه بسیاری از اوقات، از این منظر فاصله گرفته و در حد یک رویداد کوچک و اصطلاحاً نگارخانه‌ای درآمده است.