خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انتقاد از بلاتکلیفی سازمان اجتماعی کشور و روشن‌نبودن برنامه‌ها

مهر | فرهنگی و هنری | شنبه، 25 دی 1400 - 17:18
رئیس پژوهشکده مطالعات اسلامی آسیب های اجتماعی گفت: امروز که‌ ماه‌ها از روی کارآمدن دولت سیزدهم گذشته، همچنان تکلیف سازمان امور اجتماعی کشور و برنامه آن روشن نیست.
اجتماعي،مقابله،اسلامي،آسيب،امور،سازمان،كشور،ايده،اسلام،جهت،د ...

خلاصه خبر

بسم الله الرحمن الرحیم
البته سیاست مبنایی و قطعی جمهوری اسلامی، پیشگیری و مقابله قاطعانه با آسیب‌های اجتماعی است.
ما امروز از یک طرف، نیازمند یک طرح جامع همه‌جانبه نگر، منسجم، هوشمندانه و کارآمد برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستیم و از طرف دیگر، نیازمند یک راهبری یا فرماندهی قوی در صحنه‌ی مقابله با آسیب های اجتماعی می باشیم که سازمان امور اجتماعی از چنین جایگاهی برخوردار است.
علاوه بر این، هر چند در سالهای گذشته کار علمی روی شناخت آسیب ها و نحوه مقابله با آنها شروع شده، اما باید توجه داشت که اولاً.
از سوی دیگر، این یک حقیقت است که اسلام و تعالیم اسلامی برای مواجهه با آسیب‌های اجتماعی حرف‌های اساسی دارد و مادامی که به این حرفها توجه نشود و به آموزه‌های اسلامی در این عرصه، به‌مثابه نسخه های موثر در جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی عنایت لازم صورت نگیرد، نمی‌توان انتظار داشت با نسخه‌های غربی، مقابله درست و اثرگذاری با آسیب‌های اجتماعی شکل بگیرد؛ لذا هنر ما این است که با درک اقتضائات مقابله با آسیب های اجتماعی در یک جامعه مسلمان، از ظرفیت های فکری اسلام و همچنین از ظرفیت های فرهنگی موجود در یک جامعه اسلامی، برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی حداکثر استفاده را داشته باشیم و دومین همایش ملی مواجهه با آسیب های اجتماعی از دیدگاه اسلام در جهت عینیت بخشی به همین ایده کانونی یعنی استفاده روشمند و سیستماتیک از تعالیم اسلامی برای پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی راه اندازی شده و انشاالله می تواند اثرات قابل توجهی را در این میدان داشته باشد.