خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تکمیل سد نرماب در استان گلستان نیازمند 2 هزار میلیارد تومان اعتبار است- اخبار گلستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 17:13
گروه استان‌ها- مدیرعامل آب شرکت منطقه‌ای استان گلستان گفت: در یک سال و نیم گذشته با تزریق اعتبارات بیشتر سرعت پیشرفت سد نرماب افزایش یافت اما اکنون اگر 2 هزار میلیارد تومان نقدینگی واریز شود می‌توانیم تا 2 سال آینده کار ساخت سد را به پایان برسانیم.
سد،ساخت،مينودشت،اعتبارات،فرماندار،نقدينگي،حسيني،پروژه،اظهار، ...

خلاصه خبر

مدیرعامل آب شرکت منطقه‌ای استان گلستان افزود: اتمام منابع قرضه برای خاکریزی سد و لزوم خرید زمین‌های جدید برای استفاده از خاک آن، عدم اجازه انفجار به معدن دارآباد برای استفاده از سنگ‌های ریپ رپ برای بدنه سد از دیگر مشکلات برای ساخت این سد است که نگران هستیم این مسائل و مشابه آن در سرعت کار ساخت سد اثر بگذارد.
وی عنوان کرد: در حال حاضر اگر 2 هزار میلیارد تومان نقدینگی واریز شود می‌توانیم تا 2 سال آینده کار ساخت همه بخش‌های سد را به پایان برسانیم اما اگر اعتبارات قطره چکانی تزریق شود ممکن است ساخت سد تا چند سال دیگر ادامه پیدا کند.
محمد تقی قزل سفلی فرماندار مینودشت نیز در این جلسه اظهار داشت: از ابتدای تصدی مسئولیت در این شهرستان تلاش ما برای پیگیری افزایش اعتبارات این سد بوده است.