خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آموزش «تربیت محیط زیستی» به شهروندان برای زیست پذیر تر شدن تهران

مهر | اجتماعی و حوادث | شنبه، 25 دی 1400 - 16:46
در نشستی با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و رئیس کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست ایران، دو طرف بر لزوم همکاری برای زیست پذیر تر شدن شهر تهران تاکید کردند.
محيط،زيستي،پايدار،مديريت،توسعه،زيست،پسماند،پژوهشكده،راستاي،ش ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی عزیزی مدیرعامل سازمان در نشست با رئیس و اعضای کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست ایران، ضمن ابراز خشنودی از ایجاد بسترهای لازم جهت همکاری‌های مشترک با تیم‌های علمی و دانشگاهی و تمایل به گسترش این امر، با اشاره به مأموریت‌های سازمان در راستای زیست‌پذیر کردن شهر تهران و تقویت مشارکت‌پذیری شهروندان گفت: با وجود رشد و توسعه فناوری در همه ابعاد زندگی، مسئله مدیریت پسماند نه تنها به شکل یکپارچه و اصولی حل نشده که به تدریج چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی آن نیز گسترده‌تر شده است.
کمبود آگاهی عمومی در میان جوانان و بزرگسالان به ویژه در کشورهای در حال توسعه نقش بسزایی در شدت یافتن مشکلات محیط زیستی و به تبع آن مدیریت بهینه پسماند دارد.
در ادامه این دیدار سیدمحمد شبیری رئیس پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار دانشگاه پیام نور و رئیس کرسی یونسکو در آموزش محیط زیست ایران با معرفی توانمندی‌های موجود در این پژوهشکده گفت: پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار با هدف کمک به رفع نیازهای علمی، پژوهشی و آموزشی در حوزه محیط‌زیست و توسعه پایدار و به منظور ایجاد پیوند میان جامعه و دانشگاه ایجاد شده است.