خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تردد در محور‌های کوهستانی تنها با زنجیرچرخ امکانپذیر است / بارش 259 میلیمتری در سپیدان- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 16:37
گروه استان‌ها_ معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس با اشاره به بارش برف در محورهای کوهستانی استان گفت: همه جاده‌های استان باز است اما در محورهای کوهستانی تردد تنها با زنجیرچرخ امکانپذیر است.
فارس،استان،بارش،برق،كازرون،بارندگي،راهداري،هواشناسي،برف،تردد ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، بارش برف و باران در شهرستان‌های استان فارس موجب خوشحالی اقشار مختلف مردم به ویژه کشاورزان و دامداران شده است.
بارش برف که از بامداد امروز شنبه در محور‌های اقلید-هفت برم به سپیدان-مرودشت (کامفیروز- درود زن) -بوانات (گردنه دیدگان) - نورآباد (دشمن زیاری - هفت برم و پرشکفت) و خرم بید، آباده (خسروشیرین) -پاسارگاد و گردنه کولی کش آغاز شده، همچنان ادامه دارد.
پس از آن شهرستان‌های فیروزآباد با 186 میلی‌متر، لامرد با 184 میلی‌متر، کازرون 190 میلی‌متر، جهرم با 123 میلی‌متر، قیروکارزین میلی‌متر 130، لارستان با میلی‌متر 118، خنج 114.9 میلی‌متر، نورآباد ممسنی با 223 میلی‌متر، درودزن 148 میلی‌متر، گراش با 125 میلی‌متر، شیراز 107 میلی‌متر و شهرک گلستان شیراز 133 میلی‌متر در رتبه‌های بعدی جای داشتند.
بارش در کازرون مرد 30 ساله را در کانال آب گرفتار کرد
محمدجواد مرادیان رئیس مرکز اورژانس فارس از غرق شدگی یک مرد 30 ساله در کانال آب به علت بارندگی در شهرستان کازرون خبر داد و گفت: ساعت ١٣:٣٥ امروز گزارش یک مورد غرق شدگی در خیابان قدس کازرون به مرکز پیام اورژانس این شهرستان اعلام شد.
وی با بیان اینکه بیشترین خسارت‌ها مربوط به شهرستان‌های لار، زرین دشت، فیروزآباد، قیر و کارزین، گراش، مهر، داراب و لامرد بوده است، گفت: وقوع سیلاب، بالغ بر 51368 میلیون ریال خسارت نیز در پی داشته است.