خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کام شهروندان شیرازی با بارش رحمت الهی شیرین شد/ استقرار و آماده‌باش نیروهای امدادی در بارندگی‌ها

فارس | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 16:14
بارش رحمت الهی اگرچه نشاط را به جامعه ارمغان می‌آورد اما متولیان خدمات شهری در زمان بارندگی باید آماده باشند تا از برو خسارات احتمالی پیشگیری شود.
شيراز،شهرداري،بارندگي،شهر،بارش،برف،فارس،شهروندان،بازديد،اقدا ...

خلاصه خبر

آگاهی از میزان بارش سالانه، فصلی، ماهانه، تاریخ آغاز و خاتمه بارش، طور دوره بارش، میزان بارش در سطوح اطمینان مختلف، موازنه آبی، دوره های تر و خشک کوتاه مدت، تعداد روزهای بارانی و بالاخره خشکسالی ها برای برنامه ریزی عملیات مختلف بسیار سودمند است.
خبرنگار خبرگزاری فارس با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش باران در استان فارس و شهرستان شیراز به سراغ مدیران شهرداری شیراز رفته تا از آخرین اقدامات صورت گرفته در جهت آسایش و آرامش شهر و شهروندان گزارشی تهیه کند.
بازدید شهردار از نقاط حادثه ساز در باران
حمید کشتکار در خصوص آمادگی شهرداری برای مواجهه با برف احتمالی در غرب شیراز گفت: تجهیزات و ماشین آلات برف روبی و برف تکانی مهیا است.
رئیس مرکز مدیریت راه‌های فارس نیز گفت: بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های حمل و نقل جاده‌ای و گزارش نیرو‌های این مدیریت مستقر در جاده‌های فارس، باران در جاده‌های منتهی به شهر‌های شیراز، کازرون، مرودشت، جهرم، کوار، نی ریز، ارسنجان، فیروزآباد، خرامه، فسا، نورآباد، دشت ارژن، استهبان و بوانات در حال باریدن و تردد خودروها روان است.
حمید احمدی با بیان این که در جاده‌های شهر‌های سپیدان، کازرون و گردنه شهیدآباد، بارش‌ها به شکل برف است افزود: در دیگر جاده‌ها باراش باران و برف نداریم.