خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رشد 145 درصدی صادرات از گمرکات بندرلنگه- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | شنبه، 25 دی 1400 - 16:12
در مدت 9 ماهه سال جاری بالغ بر دو میلیون و چهل و نه هزار تن کالا به ارزش بالغ بر دو میلیاردو هفتصد و پنجاه و پنج میلیون دلار به کشورهای هدف از جمله امارات و قطر و حاشیه خلیج همیشه فارس صادر گردیده است.
گمرك،حضور،بالغ،كالا،بندرلنگه،لنگه،نوروزي،بندر،اداره،عنوان،گم ...

خلاصه خبر

این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه از لحاظ دلاری 145 درصد افزایش رشد داشته است.
ولیکن خدمات گمرک بندر لنگه و توابع آن بصورت شبانه روزی تداوم دارد.و حتی در روزهای تعطیل بنا به درخواست خدمت گیرندگان بصورت فوق العاده نسبت به حضور کارمندان خدوم در محل خدمت، دستورات لازم صادر می گردد.
مدیرکل گمرکات غرب هرمزگان در پایان از بندرلنگه به عنوان قطب ترانزیت جنوب علی الخصوص ترانزیت خودروهای خارجی، یاد کرد و افزود، در 9 ماهه سال اخیر خدمات ترانزیت کالا بالغ بر 149 هزار تن از گمرک بندرلنگه به کشورهای هدف انجام شده است که بعلت همین خدمات مناسب و حضور شبانه روزی کارکنان، نسبت به مدت مشابه سال 99 حدود 50 درصد افزایش نشان می دهد.
گمرکات غرب هرمزگان شامل؛گمرک بندر لنگه، گمرک کنگ،گمرک چارک،گمرک آفتاب،گمرک شیو،گمرک منطقه ویژه انرژی بر پارسیان،گمرک سیری،گمرک لاوان و همچنین گمرک مسافری (به عنوان تنها مرز دریایی مجاز خروج مسافر مستقر در اسکله مذکور می باشد.).
نوروزی درآمد اداره کل گمرک بندر لنگه را در این مدت 147 میلیارد تومان ذکر نمود که نسبت به مدت مشابه 57 درصد رشد نشان می دهد.