خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشدارهای پلیس فتا به والدین درباره نظارت بر حضور فرزندانشان در فضای مجازی

ایسنا | اجتماعی و حوادث | شنبه، 25 دی 1400 - 16:11
رئیس مرکز تشخیص‌ و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا توصیه‌ها و هشدارهایی را برای نظارت بیشتر والدین بر فرزندانشان در فضای مجازی ارائه کرد.
مجازي،فضاي،والدين،كودكان،اينترنت،فرزندان،پليس،جرايم،پيشگيري، ...

خلاصه خبر

رئیس مرکز تشخیص‌ و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا توصیه‌ها و هشدارهایی را برای نظارت بیشتر والدین بر فرزندانشان در فضای مجازی ارائه کرد.
وی اضافه کرد:‌ همچنین لازم است که والدین در فضای مجازی همیشه یک قدم از فرزندان خود جلوتر باشند، درباره اینترنت و سایت های مورد علاقه فرزندشان مطالعه کنند و راه های جدید ارتباطی را یاد بگیرند.
همچنین توصیه می‌شود که والدین با فرزندشان در زمینه امنیت و اهمیت حفظ آن در فضای مجازی و اینترنت صحبت کنند.
رئیس مرکز تشخیص‌ و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا، تعامل و ارتباط با نگاه گفت و گو محور میان والدین و فرزندان، ایجاد حس اعتماد متقابل بین والدین و فرزندان، همراهی و همگامی با فرزندان و پرهیز از مقایسه نوجوان با همسالان در تربیت سایبری را از دیگر موارد مهمی برشمرد که باید مدنظر والدین قرار بگیرد.
به گفته رجبی، کودکی که درگیر اعتیاد به فضای مجازی و تلفن هوشمند شود ارتباط خود را با افراد و و سایل واقعی از دست می‌دهد، از این رو والدین باید توجه داشته باشند که زمانی می‌توانند فرزندشان را از فضای مجازی دور نگه‌دارند که در دنیای واقعی ارتباط نزدیکی با آنان داشته باشند.