خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از کشف ۵۰۰ فقره سرقت برای هزینه مهاجرت تا ۲۳۰ دستگاه ماینر قاچاق

مهر | اجتماعی و حوادث | شنبه، 25 دی 1400 - 16:06
در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.
پليس،تهران،آگاهي،كشف،متهم،تحقيقات،خودرو،مواد،موضوع،قرار،مأمو ...

خلاصه خبر

۵۰۰ فقره سرقت برای هزینه مهاجرت
در نخستین خبر این بسته خبری، سردار علیرضا لطفی در تشریح کشف ۵۰۰ فقره سرقت لوازم خودرو گفت: دهم دی ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت یک دستگاه لپ تاپ از داخل خودرو در منطقه ولنجک به پلیس آگاهی ارجاع و بررسی موضوع در دستور کارآگاهان اداره ۲۰ پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در تحقیقات اولیه به جرم خود مبنی بر ۵۰۰ فقره سرقت محتویات داخل خودرو در ۲ سال گذشته اعتراف و دلیل سرقت‌ها را نیاز مالی برای مهاجرت به خارج از کشور عنوان کرد.
سردار لطفی با تأکید بر عزم جدی پلیس آگاهی در برخورد با سارقان محتویات داخل خودرو در پایان خاطرنشان کرد: با توجه بررسی‌های اولیه تاکنون ۱۰ مال باخته شناسایی شده اند و اقدامات برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.
با تکمیل تحقیقات پلیسی و پس از هماهنگی قضائی مأموران کلانتری مهرآباد در بازرسی از این مکان ۲۳۰ دستگاه ماینر استخراج ارز قاچاق را کشف کردند.
دستگیری اعضای باند زورگیران تصادف ساختگی در تهران
در تحقیقات میدانی مشخص شد اعضای یک باند ۵ نفره در اتوبان و خیابان‌های تهران تصادفات ساختگی ایجاد می‌کردند و با سیاه نمایی مال باختگان را به دستگاه خودپرداز راهنمایی و سپس با استفاده از سلاح سرد اموال مال باختگان را زورگیری می‌کنند.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه پس از هماهنگی‌های قضائی اعضای این باند در مخفیگاهشان دستگیر شدند، افزود: متهمان در بازجویی‌های ابتدایی به زورگیری و سرقت پول از شهروندان با شیوه و شگرد سیاه نمایی در تهران اعتراف کردند.
سردار لطفی با بیان اینکه سارقان در اسلامشهر و پایگاه‌های یکم، دوم و پنجم آگاهی تحت تعقیب پلیس بودند در پایان خاطرنشان کرد: کشف جزئیات پرونده و جرایم احتمالی متهمان در دستورکار قرار دارد.