خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آخرین دستاوردهای سامانه‌های ریزمقیاس زیستی ارائه شد/ خلق محصولات جدید با ترکیب فناوری‌ها

فارس | دانش و فناوری | شنبه، 25 دی 1400 - 14:54
پژوهشگران و فناوران فعال در زمینه سامانه‌های ریزمقیاس زیستی با هدف برآورد سطح پیشرفت فناوری‌های مرتبط با این سامانه‌ها به صورت مجازی گرد هم آمدند.
همگرا،مركز،حوزه،فناوري،همگرايي،راهبردي،دستگاه،توسعه،زيستي،مح ...

خلاصه خبر

خلق محصولات جدید با ترکیب فناوری‌ها
در این همایش، علی‌محمد سلطانی مدیر مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا با بیان اینکه ما در حال حاضر با یک واقعیت قطعی روبرو هستیم که تقریبا تمام محصولات جدید و نوآورانه، حاصل همگرایی فناوری‌های مختلف هستند، گفت: این ترکیب فناوری‌ها، فرصت‌ها و محصولات جدیدی خلق می‌کند.
سلطانی با اعلام این موضوع که در مرکز همگرا، اصطلاحی به نام «نقاط همگرایی» تعریف شده، ادامه داد: این اصطلاح، راجع تلاقی فناوری‌های نانو، زیستی، مواد پیشرفته، علوم شناختی، آی‌تی و فناوری‌های اطلاعات و الکترونیک است.
مدیر مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا با بیان اینکه سامانه‌های میکرو و نانوسیستم که در حوزه سلامت کاربرد دارند، ازجمله نقاط همگرایی هستند که باید به آن پرداخته شود، گفت: این نقطه همگرایی توسط مرکز همگرا نیز به عنوان یکی از نقاط مهم انتخاب شده است.
دو محصولی که با حمایت مرکز همگرا تولید شدند
کسانی که محصول در حال توسعه دارند، تماس بگیرند
مدیر مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا با توجه به وسعت حوزه‌های زیستی ابراز امیدواری کرد تا در سال‌های آینده، شاهد توسعه محصولات جدید این حوزه در کشور باشیم و ادامه داد: مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا چند سالی است که راه‌اندازی شده است.
طی چند ماه گذشته، پژوهشکده جامع علوم و فناوری‌های همگرا را از تجمیع چندین پژوهشکده مختلف نظیر پژوهشکده نانو، زیستی و همچنین آی‌تی فعال کرده‌ایم.
این فعال حوزه فناوری‌های همگرا ابراز امیدواری کرد با توسعه فناوری‌ در حوزه انبیک فعالیت‌های مستمر ایجاد شده و در کنار آن چند مرکز نوآوری همگرا توسعه یابند تا با استفاده از آن‌ها بتوانیم محصولات جدید تولید کنیم.
این همایش با حمایت مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به صورت مجازی برگزار شد.