خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استارتاپ مستقر در کارخانه نوآوری آزادی موفق به ساخت محصولات آکوستیک نمدی شد

فارس | دانش و فناوری | شنبه، 25 دی 1400 - 14:54
مدیرعامل شرکت «نوآوران نمد تا ابد»، مستقر در کارخانه نوآوری آزادی می گوید با توجه به افزایش میزان استرس و کاهش تمرکز افراد در محیط به دلیل وجود آلودگی‌های صوتی، محصولات آکوستیک نمدی را برای کاهش آلودگی صوتی و ارتقا آرامش و سلامت ذهن و روان افراد در محل کار تولید کردیم.
محصولات،شركت،نوآوري،توليد،ابوالحسني،اشتراكي،فضاي،توجه،آكوستي ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از روابط‌عمومی پارک فناوری پردیس، شرکت «نوآوران نمد تا ابد» که در کارخانه نوآوری آزادی مسقر است، موفق به تولید محصولاتی شده است که در اکوستیک محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ابوالحسنی افزود: ما به صورت ریشه‌ای در موضوع آکوستیک و موادی که روی جذب صوت تاثیر دارند، تحقیق کردیم و به دنبال متریالی بودیم که هم در زمینه آکوستیک تاثیرگذار باشد و هم از زیبایی بصری برخوردار باشد، که با متریال نمد صنعتی آشنا شدیم.
نمد صنعتی متریالی بود که در صنعت عایق سازی به ویژه در عایق موتور خودرو استفاده می شد و ما سعی کردیم نگاه ویژه‌تری نسبت به آن داشته باشیم.
ابوالحسنی افزود: بعد از پروژه موفقی که در کارخانه نوآوری آزادی داشتیم و با توجه به بازخوردهای مثبتی که از اطرافیان و افراد حاضر در مجموعه به ما رسید، ترغیب شدیم که این شرکت را به عنوان یک گروه مستقل از گروه بزرگتری که در بازسازی کارخانه نوآوری آزادی نقش داشت تشکیل بدهیم، تا به صورت تخصصی‌تر در موضوع آکوستیک و استفاده از متریال جاذبه صوت کار کنیم.
او گفت: طراحی، ساخت، تولید و نصب کلیه پروژه‌ها و محصولات با متریال جاذب صوت از جمله نمد صنعتی، باهدف ارائه راهکارهای آکوستیکی در کلیه بخش‌های معماری و صنعت ساختمان با تاکید بر علم "روانشناسی محیط" و ارتقا سلامت ذهن و روان انسان‌ها است.
این محصولات در دو صورت محصولات بزرگ مقیاس و محصولات کوچک مقیاس ارائه می‌شوند.
مدیرعامل شرکت «نوآوران نمد تا ابد» گفت: با توجه به اینکه ما در فضای کارخانه نوآوری آزادی و سوله هفت و هشت مستقر بودیم، برای عضویت در پارک فناوری پردیس هم اقدام کردیم.