خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رونمایی از انسولین قلمی گلارژین در کشور

ایسنا | دانش و فناوری، استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 14:53
یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک صنعتی نظرآباد که با سرمایه‌گذاری ۱۲۶ میلیون یورویی یک شرکت آلمای احداث و راه‌اندازی شده است، با حمایت ۵۰ میلیارد تومانی (وام بانکی سرمایه در گردش) صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید انسولین قلمی(گلارژین) در کشور شد.
شركت،انسولين،توليد،كشور،محصول،قلمي،بنيان،فاز،دانش،ايران،دياب ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا، زهره افسرطلا، قائم‌ مقام مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، در مورد محصول انسولین قلمی این شرکت که محصول نهایی آن رونمایی شد، ضمن تقدیر از صندوق نوآوری و شکوفایی بابت حمایت از این شرکت در راستای تولید این محصول، گفت: شرکت ما با آگاهی از ارزبری واردات انسولین و نیز روند روبه رشد آمار دیابت در کشور، تولید ماده اولیه انسولین را برای نخستین بار در ایران و خاورمیانه از سل لاین تا محصول نهایی به منظور تامین نیاز بازار داخلی و خودکفایی ملی در دستور کار خود قرار داده است.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، افسرطلا در ادامه همه دستگاه‌ها و تجهیزات این شرکت برای تولید محصولات خود را مطابق با استانداردهای اروپایی GMP اعلام کرد و افزود: با این استاندارد می‌توانیم به راحتی به اروپا صادرات داشته باشیم.