خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جبران باسیل: ریاض سلامه پروژه خارجی‌ها را در لبنان اجرا می‌کند/ رابطه ما با حزب‌الله فراتر از وفاداری است- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 25 دی 1400 - 14:53
رئیس جریان آزاد ملی لبنان ضمن تاکید بر لزوم برکناری ریاض سلامه اعلام کرد که رابطه ما با حزب‌الله فراتر از وفاداری بوده و به بقا و موجودیت لبنان مربوط می‌شود.
دولت،رئيس،لبنان،ميقاتي،باسيل،نجيب،تشكيل،سياسي،ملي،كشور،زماني ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «جبران باسیل» رئیس جریان آزاد ملی لبنان در گفت‌وگو با روزنامه الجمهوریه به بررسی آخرین تحولات لبنان پرداخته و گفت، بقای دولت و برکناری «ریاض سلامه» رئیس بانک مرکزی دو امر مهم است.
رئیس جریان آزاد ملی لبنان درباره موضع «نجیب میقاتی» نخست وزیر این کشور در خصوص پیگرد قانونی ریاض سلامه اظهار داشت که «آنها از یکدیگر محافظت می‌کنند».
پیش از این نجیب میقاتی تهدید کرده بود که در صورت ادامه پیگرد قانونی ریاض سلامه، از نخست وزیری لبنان استعفا خواهد داد.
رئیس جریان آزاد ملی لبنان با اشاره به اینکه این جریان از سال گذشته طرحی برای افزایش دستمزد کارکنان دولت ارائه کرده بود اظهار داشت، کارکنان بخش دولتی چگونه می‌توانند به کار خود ادامه دهند در حالی که حقوقشان معادل دو قوطی بنزین است.
وی همچنین از آخرین دیدار خود با سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان خبر داده و گفت، ما درباره خیلی چیزها و همچنین درباره انتخابات صحبت کردیم و دیدار با سیدحسن نصرالله همواره خوب بوده است.
جبران باسیل درباره روابط خود با «سعد حریری» نخست وزیر پیشین لبنان و رئیس جریان المستقبل اظهار داشت، گذشته از همه اختلافات سیاسی، من همواره در گذشته و حال تاکید کردم هر زمانی که سعد حریری با بی‌عدالتی و خطری مواجه شود در کنارش خواهم بود.
رئیس جریان آزادی ملی لبنان درباره آمادگی خود برای انتخابات پارلمانی گفت، ما اکنون در حال بررسی گزینه‌های خود هستیم و بعداً در این زمینه تصمیم می‌گیریم.