خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از چهره صفوی ایران در اسپانیا تا خبرهایی از رالی‌های بین‌المللی

ایسنا | فرهنگی و هنری، اجتماعی و حوادث، ورزشی | شنبه، 25 دی 1400 - 14:53
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران از حضور ایران در نمایشگاه اسپانیا با معماری صفوی، برگزاری رالی مشترک با کشورهای همسایه، حوزه نوروز، جاده ابریشم و اکو، همچنین پیگیری حل مشکلات ترددهای مرزی کامیون‌ها و رفت و آمد شهری "خودروهای تاریخی" و "کمپرها" خبر داد.
كانون،اتومبيلراني،جهانگردي،نمايشگاه،ايران،گردشگري،صوفي،اسپان ...

خلاصه خبر

غرفه ایران نیز در سالن کشورهای اروپایی قرار گرفته است.
صوفی افزود: نمی‌خواهم نهاد دیگری را مقصر قلمداد کنم، اما شاید یکی از دلایلی که استقبال خوبی از غرفه ایران در فیتور اسپانیا شد برگزاری آن از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با توجه به سابقه‌ای که در گذشته داشته، باشد.
صوفی توسعه فعالیت‌های اتومبیلرانی را از دیگر ماموریت‌های این کانون برشمرد و افزود: برگزاری انواع رالی مشترک با کشورهای همسایه، جاده ابریشم، عضو اکو و در مسیر چابهار ـ هند و همچنین کشورهای حوزه نوروز، از جمله برنامه‌هایی است که پس از اجلاس فیا در فرانسه و تقاضا و علاقه‌مندی‌هایی که مطرح شد، در دست پیگیری است.
سختگیری‌هایی درباره تردد کمپرها نیز وجود دارد که اگر تردد آن‌ها نیز تسهیل شود، برنامه‌های مفصلی را می‌توان اجرا کرد تا زمینه مسافرت‌های خانوادگی و ایجاد نشاط در جامعه بیشتر خواهد شد.
البته هتل کپسولی‌ها وقتی معنا پیدا می‌کند که پروژه کمپرها نیز موفق اجرا شود.
او همچنین از ورود کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به حوزه ترددهای بین‌المللی و مرزی خبر داد و با اشاره به مشکلاتی که برای صدور ویزای رانندگان کامیون از سوی دولت آلمان در یک ماه گذشته پیش آمده یا محدودیت‌هایی که در هفته‌های گذشته در مرز ترکمنستان برای رانندگان کامیون ایجاد شده است، افزود: بخش بین‌الملل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به حسب وظایفی که در این‌باره دارد نیز وارد عمل شده و پیگیر حل مشکلات ترددهای بین‌المللی از طریق منابع مرتبط خود است.
تا کنون نیز حل مشکلات تردد از مرز افغانستان به نتایج خوبی رسیده است.