خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

"اردمین در گذر زمان" رونمایی شد

ایسنا | فرهنگی و هنری، استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 14:30
آئین رونمائی از کتاب "اردمین در گذر زمان" با حضور جمعی از نویسندگان، اساتید دانشگاه و مسئولان محلی در روستای اردمین از توابع بخش نوبران برگزار شد.
فصل،كتاب،تاليف،روستا،معرفي،روستاي،منظوري،آئين،مطالب،علمي،دان ...

خلاصه خبر

منظوری هدف از تالیف کتاب را ارائه مستندی فشرده و قابل اتکا از تاریخچه و سرگذشت و آداب و رسوم و آیین‌های زندگی مردم این روستای کهن نه تنها به نسل جدید و آینده روستا، بلکه همه علاقمندان به تاریخ ایران دانست و افزود: در نگارش کتاب سعی شده حتی‌الامکان ساده نویسی، استدلال منطقی، بی‌طرفی، مستندنویسی وحفظ پیوستگی مطالب سر لوحه کار قرار گیرد.
پیوست‌ها نیز به ترتیب در برگیرندۀ خلاصۀ اظهارنظرهای پیشکسوتان و اهالی در مصاحبه‌ها، معرفی اجمالی چهره‌های برجسته علمی، فرهنگی هنری، سیاسی، ورزشی، و شاعران ونویسندگان، معلمین بومی، و طایفه‌های اردمین و نهایتا معرفی همراهان گروه تالیف و مصاحبه شوندگان است.
اهدای لوح یادبود به برخی هنرمندان روستا و اهداء کنندگان عکس‌های قدیمی به گروه تالیف کننده کتاب، اجراء شاد شعر زیبای "منیم کندیم اردمین" (روستای من اردمین) توسط یکی از هنرمندان روستا و همخوانی حاضرین از دیگر برنامه‌ها بود.