خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حمایت احزاب راستگرای ایتالیا از نامزدی ریاست جمهوری برلوسکونی- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 25 دی 1400 - 14:30
در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایتالیا احزاب راستگرای این کشور از نامزدی "سیلویو برلوسکونی"، نخست وزیر سابق ایتالیا برای این سمت حمایت کردند.
ايتاليا،برلوسكوني،رياست،جمهوري،حزب،رئيس،كشور،فعلي،جمهور،ماري ...

خلاصه خبر

این توافق روز جمعه بعد از برگزاری دیدار میان "برلوسکونی"، رهبر حزب افراطی "فورزا" و "متئو سالوینی"، رهبر حزب افراطی لگا و "جورجیا ملونی"، رهبر حزب راست افراطی "برادران ایتالیا" شکل گرفت.
این احزاب راستگرا تاکید کردند که رئیس جمهور ایتالیا نماینده وحدت ملی کشور است.
اخیرا رسانه های ایتالیایی نام های متعدد دیگری را برای نامزدی ریاست جمهوری در این کشور مطرح کرده‌اند که از جمله آن ها "پائولو جنتیلونی"، کمیسر فعلی اتحادیه اروپا در امور اقتصادی و "پیر فردیناندو کازینی"، رئیس سابق دموکرات مسیحی ها در پارلمان که 82 سال سن دارد و همچنین جولیانو آماتو یک اروپایی پرشور و از نویسندگان قانون اساسی اروپا است.
برلوسکونی چندی پیش خبری را به بیرون درز داد مبنی بر اینکه حزب دموکرات مسیحی وی (حزب فوزرای ایتالیا) ائتلاف دولتی فعلی را ترک خواهد کرد و دولت را مجبور به برگزاری انتخابات زودتر از موعد می کند اگر دراگی بخواهد از مسئولیت نخست وزیری به ریاست جمهوری روی آورد.