خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

100 بیمار بدحال کرونایی در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری هستند- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 13:54
گروه استان‌ها-رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر 100 بیمار بدحال کرونایی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه این دانشگاه بستری هستند.
كرونا،واكسن،تزريق،ويروس،مشهد،دُز،روز،ماسك،پزشكي،علوم،10،نقش،نفر

خلاصه خبر

ضمن اینکه تاکید می‌شود افرادی که دوزاول و دوم را تزریق کرده‌اند نسبت به واکسن یادآور دوزسوم اقدام کنند چرا که نحقیقات نشان می‌دهد افرادی که هرسه دوز واکسن خود را تزریق کرده‌اند حتی در صورت آلوده شدن به ویروس کرونا ازدرگیری کمتری برخوردار هستند و بدنشان نسبت به افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند و یا تنها یک دوز را دریافت کرده‌اند به مراتب قوی تر است.
وی افزود: بیشترین موارد کووید مثبت افراد واکسن نزده و همچنین کسانی که دُزهای دوم و سوم را به دلایل غیرموجه به تأخیر انداختند،بودند و در اینجا نقش کلیدی دُزهای تکمیلی به‌ویژه دُز سوم بیش از پیش احساس می‌شود.
درخشان با بیان اینکه زدن 3 دُز واکسن کرونا نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت جامعه دارد، اما انجام این کار به تنهایی کافی نیست، خاطرنشان کرد: درست است که بطور مکرر تأکید بر انجام واکسیناسیون کامل می شود، اما باید بدانیم که تزریق هر 3 دُز به معنای ایمنی 100 درصدی نبوده و نیست و باید همچنان پس از اتمام واکسیناسیون استفاده از ماسک، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی در دستور کار همه ما قرار بگیرد.