خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ظرفیت تامین مالی ۴ میلیارد دلار پروژه نفتی توسط نظام بانکی/ قراردادها اقتصادی با چین به‌زودی نهایی می‌شود

مشرق | سیاسی | شنبه، 25 دی 1400 - 13:53
وزیر اقتصاد گفت: درباره ایجاد کنسرسیوم بانک‌ها برای تامین مالی پروژه‌های صنعت نفت فعلا ظرفیت تامین مالی ۴ میلیارد دلار فراهم شده است و ما به دنبال افزایش ظرفیت و سرعت تامین مالی توسط نظام بانکی هستیم.
مالي،تامين،نفتي،صنعت،اقتصاد،فرآورده،لوله،ظرفيت،منابع،نفت،وزي ...

خلاصه خبر

*ظرفیت تامین مالی ۴ میلیارد دلار پروژه نفتی توسط کنسرسیوم بانک‌ها
وزیر اقتصاد گفت: درباره ایجاد کنسرسیوم بانک‌ها برای تامین مالی پروژه‌های صنعت نفت فعلا ظرفیت تامین مالی ۴ میلیارد دلار فراهم شده است و به‌زودی اخبار بیشتری در این باره اطلاع‌رسانی خواهد شد.
قراردادهای مشخصی را با چینی‌ها منعقد کنیم که این فرآیند در ۳ ماه اخیر توسط وزارتخانه‌های مختلف پیگیری شده است و در قراردادها در مرحله نهایی‌سازی هستند.
وزیر اقتصاد گفت: سفر روز گذشته وزیر امور خارجه به چین نویدبخش این است که در ماه‌های آینده نه فقط در لایه کلیات بلکه در فاز اجرایی و انعقاد قراردادهای مختلف با چینی‌ها، کارهای خوبی انجام شود.
وی اظهار داشت: اراده سیاسی جدی دولت سیزدهم بر استفاده از ظرفیت شرکای راهبردی ایران در حوزه اقتصاد است و ما علاقه‌مندیم که با تمامی کشورهای همسو وارد تعاملات بلندمدت و استراتژیک شویم.