خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

موضوع سلامت به عوامل اجتماعی خارج از حوزه سلامت مربوط است

مهر | سلامت و پزشکی، استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 13:41
شیراز - رئیس مرکز سیاستگذاری سلامت علوم پزشکی شیراز گفت:سلامت بیش از اینکه به مداخلات حوزه درمان مرتبط باشد و یا با حوزه‌های مراقبتی و پیشگیری مرتبط باشد به عوامل اجتماعی خارجی مربوط است.
سلامت،حوزه،شيراز،دسترسي،شاهد،مرگ،عابرين،لنكراني،مير،مرتبط،پياده

خلاصه خبر

او ادامه داد: سلامت بیش از اینکه به مداخلات حوزه درمان مرتبط باشد و حتی با حوزه‌های مراقبتی و پیشگیری ارتباط داشته باشد، به عوامل اجتماعی خارج از حوزه سلامت مرتبط است.
رئیس مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: مثلاً در قضیه مرگ و میر مادران باردار، در ایران شاهد کاهش مرگ و میر مادران باردار بودیم که یک افتخار است.
رئیس مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه بسیاری از تصمیماتی که در حوزه مدیریت شهری گرفته می‌شود، می‌تواند به ارتقای سلامت و یا برعکس نقش داشته باشد، عنوان کرد: متاسفانه همچنان مرگ و میر عابرین پیاده در کلانشهرها بالاست و نشان می‌دهد که نحوه معماری شهرهای ما به نفع عابرین پیاده نیست و دسترسی به فرآیندهایی همچون امکان فعالیت فیزیکی و فعالیت‌های مرتبط با حوزه سلامت در شهرها کمتر شده است.