خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فرهنگ در دولت سیزدهم موتور پیشران اعتلای حکمرانی است

ایسنا | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 13:31
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه روزآمد سازی و بازسازی را باید عملیاتی، علی الارض، انضمامی و کاربردی فهمید و مطالبه کرد، گفت: در دولت سیزدهم فرهنگ به عنوان زیربنا و موتور پیشران اعتلای حکمرانی  و تحول در عرصه‌های گوناگون اقتصادی سیاسی و اجتماعی خواهد بود.
انقلاب،فرهنگ،فرهنگي،گام،اسلامي،فارس،دولت،عنوان،شوراي،سيزدهم، ...

خلاصه خبر

ایسنا/فارس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه روزآمد سازی و بازسازی را باید عملیاتی، علی الارض، انضمامی و کاربردی فهمید و مطالبه کرد، گفت: در دولت سیزدهم فرهنگ به عنوان زیربنا و موتور پیشران اعتلای حکمرانی و تحول در عرصه‌های گوناگون اقتصادی سیاسی و اجتماعی خواهد بود.
قانعی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در ابتدای حکم انتصاب اعضای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی فرموده‌اند «ورود در دومین چهلواره انقلاب اسلامی که با آغاز سده جدید هجری شمسی همزمان شده است نگاهی نو، آسیب شناسانه و روزآمد ساز به مجموعه‌ای از زیرساخت‌های تمدنی را ضروری می‌سازد و در راس این مجموعه مقوله فرهنگ است.
فرهنگ جهت دهنده همه اقدام‌های اساسی و زیربنایی جوامع بشری و شتاب دهنده یا کند کننده آن است.»
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: چهلواره دوم اشاره معنادار به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارد باید توجه کنیم که گام دوم یک گام است و گام هم از جنس «اقدام» است.