خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مشارکت‌ استان‌های فارس و اصفهان در انتقال آب از خلیج فارس زمینه نجات صنایع را فراهم می‌کند- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 13:31
گروه استان‌ها - شورای راهبردی انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس اجرای مشترک این طرح با استان اصفهان را با هدف سرعت بخشیدن به آن دنبال می‌کند.
آب،فارس،استان،انتقال،خليج،تامين،رضازاده،منابع،طرح،دريا،آبي،ص ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، موضوع آب و تامین آن برای صنعت و شرب از اولویت‌های مهم استان فارس است که همواره در جلسات و نشست‌های مختلف از سوی مسئولان مطرح شده است، این موضوع در زندگی روزمره مردم نیز به ویژه در برخی از نقاط استان به خوبی خود را نشان می‌دهد.
کارشناسان امر بر این عقیده هستند که استان فارس برای اینکه صنعتی شود باید به سمت انتقال آب از دریا و منابع نزدیک برود و طرح انتقال آب از خلیج فارس که از سال‌های گذشته مطرح بوه از مهم‌ترین راهکارها در این زمینه است تا اینکه در اواخر تیرماه امسال عملیات اجرایی خط انتقال آب از خلیج فارس به شهرستان‌های جنوبی استان کلید خورد.
استان فارس هم در بخش‌های مختلف با کمبود آب و افت شدید سفره‌های آب زیرزمینی روبه‌رو است، به همین دلیل طرح انتقال آب از خلیج فارس چندین سال مورد بحث و گفت‌وگو بوده است البته مصرف این آب به دلیل هزینه‌های تمام شده عمدتا صنعتی است.
رضازاده با اشاره به جلسات متعدد با وزیر نیرو و معاون امور آب وزیر از افزایش سهمیه استان فارس از 290 میلیون مترمکعب به 400 میلیون مترمکعب خبر داد، حال یک ماه پس از افزایش سهمیه استان فارس محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در شورای راهبردی انتقال آب به استان فارس از استمرار مدیریت منابع آبی در استان سخن گفته است.
ایمانیه اعتقاد دارد که مانند دیگر امور استان باید برای آب نیز یک برنامه جامع 5 ساله در زمینه‌های آبخیزداری و آبخوان‌ها، سدها، پساب، چاه‌ها و قنات و همچنین مصرف خانگی داشته باشیم.