خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش خودروهای ناقص به ۴۵ هزار دستگاه تا پایان تعطیلات نوروز ۱۴۰۱

ایسنا | اقتصادی | شنبه، 25 دی 1400 - 13:31
گروه صنعتی ایران‌خودرو پس از وعده افزایش تولید و عرضه خودرو در سه ماهه پایانی سال جاری و عرضه بیش از ۱۶۰ هزار دستگاه در این مدت (زمستان ۱۴۰۰)، نموداری از تعداد خودروهای ناقص خود طی سال جاری و روند افزایش و کاهش آن طی ۹ ماهه ۱۴۰۰ ارائه داده و پیش‌بینی کرده است که ۹۶ هزار خودروی ناقص خود تا پایان آذرماه را تا پایان سال جاری به ۶۰ هزار دستگاه و تا پایان تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ به ۴۵ هزار دستگاه برساند.
دستگاه،ناقص،خودروهاي،خودرو،ماه،تكميل،عرضه،پايان،افزايش،ماهه، ...

خلاصه خبر

براساس این نمودار تعداد خودروهای ناقص ایران‌خودرو از ۲۱ هزار دستگاه در فروردین ماه ۱۴۰۰ آغاز شده و تا شهریور ماه به اوج خود معادل ۹۸ هزار دستگاه رسیده است.
تعداد خودروهای ناقص ایران‌خودرو در مرداد ماه امسال ۷۷ هزار دستگاه و در شهریور ماه ۹۸ هزار دستگاه ثبت شده است.
به ترتیب در مهرماه ۹۵ هزار دستگاه و در آبان‌ماه ۹۱ هزار دستگاه خودروی ناقص کف پارکینگ‌های ایران‌خوردوباقی مانده و تجاری نشده است.
بنابراین پیش‌بینی کرده است که تعداد خودروهای ناقص در دی ماه به ۸۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه، در بهمن ماه به ۷۱ هزار دستگاه و در نهایت در اسفند ماه به ۶۰ هزار دستگاه برساند.
همانطور که اشاره شد، ایران‌خودرو قصد دارد در سه ماهه پایانی امسال بیش از ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو را روانه بازار کند.
این تعداد خودرو را پنج‌شنبه هفته گذشته (۲۳ دی ماه)، تکمیل و عرضه کرده است و براین اساس تعداد آمار خودروهای تجاری شده در طول هفته گذشته به ۱۹ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو رسیده است.
براساس تعهدات این خودروساز در بسته ساماندهی صنعت خودرو، با تحقق الزامات و تامین قطعات حساس الکترونیک، در سه ماهه پایانی امسال ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو وارد بازار خواهد شد.