خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

احتمال عدم تصویب سیاست ارز ترجیحی وجود دارد

مهر | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 13:31
کرمان - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: احتمال عدم تصویب سیاست ارز ترجیحی با توجه به اختلاف نظر دولت و مجلس وجود دارد.
بودجه،اشاره،كرمان،مجلس،كشور،ارز،دولت،ترجيحي،نرخ،تكليف،يارانه ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورابراهیمی صبح شنبه در نشست شورای شهرستان کرمان از تمرکززدایی در بودجه ۱۴۰۱ خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس بخشی از اختیارات تصمیمات بودجه‌ای به استان‌ها واگذار می‌شود.
پورابراهیمی گفت: صندوق‌های توسعه استانی با محوریت صندوق کارآفرینی امید مبنای فعالیت‌های عمرانی و توسعه‌ای استان کرمان می‌شود.
نماینده مردم کرمان و راور بر لزوم تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام دولتی اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۳۰۰ هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که هزار و ۳۰۰ هزار تومان برای آنها هزینه شده است.
نماینده مردم کرمان و راور میزان رانت ایجاد شده طی چهار سال گذشته از محل ارز ترجیحی را یک هزار و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این میزان معادل کل بودجه عمومی امسال کشور است.
وی ادامه روند کنونی را به صلاح کشور ندانست و گفت: با زیاد شدن فاصله نرخ بازار ارز و نرخ ارز ترجیحی سفره مردم کوچک‌تر شده و دلالان سود بیشتری می‌برند.
نماینده مردم کرمان و راور گفت: برای تأمین آب شرب کرمان موافقت وزارت نیرو و شرکت انتقال آب خلیج فارس را گرفته‌ایم که از خط اول انتقال آب عملیات اجرایی را شروع کنیم.