خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 02 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بخشی از توریست‌های جام جهانی قطر در قشم اسکان داده می‌شوند

مهر | اجتماعی و حوادث، اقتصادی، ورزشی، استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 13:24
دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: هم‌اکنون سه فروند کشتی گردشگری برای جزیره قشم خریداری شده تا در بین مناطق آزاد داخلی و کشورهای حوزه خلیج فارس تردد کنند.
آزاد،مناطق،منطقه،قشم،قانون،ايجاد،ماليات،گردشگري،كشور،پيگير،م ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، سعید محمد در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی منطقه آزاد قشم اظهار کرد: نقض قوانین و اعمال دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های یک شبه و غیرکارشناسی موجب ایجاد برخی موانع در مسیر تولید در این مناطق شده است.
محمد افزود: در حال حاضر در مناطق آزاد ارس، اروند و چابهار با مصوبه شورای تأمین اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده متوقف شده و پیگیر این موضوع در استان هرمزگان برای مناطق آزاد قشم و کیش نیز هستیم.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مشکل دوگانگی مدیریت را یکی از مشکلات دیرینه منطقه آزاد قشم دانست و اظهار کرد: حکمرانی و مدیریت باید در مناطق آزاد زیر نظر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد باشد و فعالیت غیر از این خلاف قانون است.