خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

راه ارتباطی 230 روستای الیگودرز قطع شد؛ مسدود شدن آزادراه خرم‌آباد- پل زال- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 13:13
گروه استان‌ها- تداوم بارش‌های باران و برف در چند روز اخیر سبب مسدود شدن راه‌های اصلی و جاده‌های روستایی و مفقود شدن یک نفر بر اثر ریزش کوه در استان لرستان شده است.
اليگودرز،برف،بارش،شهرستان،محور،استان،زال،آزادراه،تردد،پل،راه ...

خلاصه خبر

بارش شدید باران در شهرستان پلدختر و استان‌های جنوبی نیز سبب ریزش کوه و مسدود شدن راه ارتباطی قدیم پلدختر و مسدود شدن آزادراه خرم‌آباد- پل زال از روز گذشته تاکنون شده و راه ارتباطی لرستان با استان خوزستان را قطع کرده است.
براساس گزارش‌های رسیده، محور بروجرد - اراک در گردنه زالیان نیز به دلیل بارش برف و کولاک مسدود شده بود که با تلاش‌های نیروهای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان این مسیر بازگشایی شده و اکنون در تردد در آن برقرار است.
پازوکی گفت: برف و کولاک راه ارتباطی 200 روستا در شهرستان الیگودرز و 30 روستا در شهرستان ازنا را قطع کرده است و به سبب بارش برف در سطح این شهرستان‌ها مدارس این دو شهرستان تعطیل و ادارات هم با یک ساعت تاخیر در محل کار حاضر شدند.
مدیرعامل هلال احمر استان لرستان عنوان کرد: در کیلومتر 95 مخور آزادراه خرم‌آباد- پل زال جاده کاملا تخریب شده و امکان هیچ گونه ترددی وجود ندارد همچنین در شهرستان الیگودرز و ازنا به دلیل بارش شدید برف گردنه گله بادوش، شیخان و زالیان به ماشین‌های در راه مانده امدادرسانی داشته‌ایم.
برف راه دسترسی روستاهای الیگودرز را قطع کرد
وی در رابطه با وضعیت راه‌های اصلی و روستایی این شهرستان با توجه به بارش برف اظهار داشت: راه‌های اصلی شهرستان الیگودرز هم اکنون باز است اما تردد وسایل نقلیه تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
وی با بیان اینکه راه دسترسی تمامی روستاهای الیگودرز بر اثر بارش برف شدید مسدود است گفت: بازگشایی راه‌های روستایی تا ظهر انجام می‌شود.
مدارس الیگودرز و ازنا تعطیل شد
براساس اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش الیگودرز با تصمیم ستاد مدیریت بحران، کلاس‌های حضوری شیفت صبح مدارس ابتدایی شهر تعطیل و آموزش از طریق فضای مجازی و شبکه‌شاد پیگیری شد.پیش از این نیز آموزش و پرورش شهرستان ازنا اعلام کرده بود که بدلیل بارش برف تمامی مدارس شهرستان روز شنبه تعطیل‌اند.
وی افزود: خدا را شاکریم که شب گذشته در شهرستان الیگودرز این بارش برف صورت گرفت و در مزکز شهرستان ارتفاع برف بین 30 تا 40 سانتی متر و در نقاط برفگیر ما به ویژه گردنه‌ها ارتفاع این برف بین 60 تا 70 سانتی متر رسید.