خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 02 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عارف: عزمی برای کنار گذاشتن دانشگاه از تصمیم گیری ها بوجود آمده است

ایسنا | سیاسی | شنبه، 25 دی 1400 - 13:12
رئیس کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران بابت تصمیم‌گیری برای جامعه دانشگاهی کشور در خارج از دانشگاه اظهار نگرانی کرد.
دانشگاهي،كانون،دانشگاه،استادان،صنفي،ايران،كشور،اعضاي،علمي،جا ...

خلاصه خبر

رئیس کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران بابت تصمیم‌گیری برای جامعه دانشگاهی کشور در خارج از دانشگاه اظهار نگرانی کرد.
رئیس کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با گرامی‌داشت یاد و خاطره مرحوم دکتر رنجبر و مرحوم دکتر پیروی از اعضای شورای مرکزی این کانون، به نحوه شکل گیری کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران در سال ۹۲ اشاره کرد و گفت: کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران یک نهاد اجماع ساز در جامعه دانشگاهی است و هدف کلان ما از راه اندازی این نهاد مدنی تعالی نظام علمی کشور است.
رئیس کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران با طرح این پرسش که با کدام دانشگاه و با کدام استاد می توان مشکلات کشور را حل کرد؟
و استاد دانشگاه در چه شرایطی و چه وضعیتی باید کار کند تا بتواند در خدمت این دانشگاه و در خدمت تحقق و اجرایی شدن برنامه های توسعه و پیشرفت کشور باشد؟
وی تصریح کرد: همان کسانی که جز عوامل اصلی تنزل دانشگاه هستند برخورد طلبکارانه با جامعه دانشگاهی کشور دارند در حالیکه باید در برابر افکار عمومی پاسخگو باشند که چرا دانشگاه را به این حال و روز انداختند.
وی با تاکید بر اینکه در جامعه‌ای که منزلت و کرامت استاد دانشگاه نادیده گرفته شود آن جامعه نمی‌تواند به تعالی برسد، از اعضای کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران خواست در تهیه تولید محتوا و گزارش های علمی توسط واحدهای کانون فعالانه تر برخود کنند.
رئیس کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران همچنین از مجلس شورای اسلامی خواست خطای سال گذشته خود را در موضوع همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه جبران کند و از وزیر علوم نیز خواست به وظیفه قانونی خود در این زمینه و پیگیری اجرای مصوبات هیات های امنا در مورد افزایش فوق العاده اعضا هیات علمی عمل کند.
در این نشست دکتر تقی آزاد ارمکی استاد جامعه شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به عنوان سخنران مدعو با موضوع «مسئولیت اجتماعی دانشگاه» سخنرانی کرد.