خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 01 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

6 تا 9 میلیون ایرانی بدون هیچ بیمه‌ای/حذف ارز دولتی دار و تجهیزات نیازمند بودجه 100 هزار میلیاردی- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | شنبه، 25 دی 1400 - 13:12
دبیر شورای عالی بیمه سلامت با بیان این‌که حدود 6 تا 9 میلیون نفر تحت پوشش هیچ یک از بیمه‌ها نیستند؛ گفت: با حذف ارز دولتی داروها و تجهیزات پزشکی بیش از 100 هزار میلیارد تومان، باید به سازمان‌های بیمه‌گر تخصیص داده شود.
بيمه،ارز،دولتي،داروها،تخصيص،حذف،پوشش،رضوي

خلاصه خبر

رضوی ادامه داد: با همکاری سازمان‌های حمایتی پیگیر هستیم که بتوانیم افراد را از حقوق خود آگاه کنیم تا بتوانند پس از آزمون وسع، تحت پوشش بیمه قرار بگیرند تا عدالت اجتماعی برقرار شود.
تبعات حذف ارز دولتی داروها بر افراد فاقد بیمه
وی ادامه داد: اگر مابه‌التفاوت به درستی محاسبه و به سازمان‌های بیمه پرداخت شود افزایشی در پرداخت از جیب بیمه‌شدگان نخواهیم داشت اما افرادی که بیمه نیستند و وضعیت معیشتی خوبی ندارند، تحت فشار مضاعف و شدیدی قرار خواهند گرفت.
رضوی گفت: ارگان‌هایی مانند بهزیستی و کمیته امداد می‌توانند این افراد فاقد بیمه را شناسایی و معرفی کنند و ما آن‌ها را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.