خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افشاگری جنبش «خلاص» از سرکوب مخالفان داخلی و خارجی عربستان- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 25 دی 1400 - 13:12
یک عضو هیئت رهبری جنش خلاص با تاکید بر کارنامه سیاه رژیم آل سعود، اقدامات ننگین این رژیم را در داخل و خارج فاش کرد.
سعودي،عربستان،رژيم،سعود،آل،جنگ،شيخ،مخالفان،ظلم،كشور،نمر،وليع ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،در ششمین سالگرد شهادت آیت الله شیخ «نمر باقر النمر» روحانی برجسته شیعی عربستان، مخالفان سعودی از راه اندازی «جلسه مخالفان در شبه جزیره عربستان» خبر دادند.
این موضوع از مرزهای عربستان عبور کرد و برخی از کشورها به ویژه لبنان را نیز تحت تأثیر قرار داد.
رژیم عربستان سعودی با وجود اعتراضات فزاینده جهان اسلام به حکم اعدام شیخ نمر النمر ، این روحانی مبارز و رهبر معنوی شیعیان عربستان را در دوم ژانویه 2016 به ‌اتهام واهی حمایت از تروریسم به شهادت رساند.
ما از چند ماه پیش تصمیم تشکیل ائتلافی علیه آل سعود گرفته بودیم و این امر بهترین فرصت برای ارسال پیام سیاسی مهم به رژیم سعودی یا به مردم ما در شبه جزیره عربستان و در حجاز بود.
آل سعود برای سرپوش گذاشتن بر هرگونه دستگیری مخالفان از اتهامات واهی از جمله نافرمانی از قانون، توطئه علیه کشور و ایجاد ناامنی در عربستان استفاده می‌کند.کارنامه سیاه آل سعود بر همگان آشکار شده تاجایی که بعد از قتل «جمال خاشقجی» منتقد سعودی چهره آن در سطح بین‌المللی خدشه دار شد.
درمورد جنگ عربستان علیه یمن که جنگی پوچ و بیهوده است، برخی از مردم سعودی آن را رد کردند و خواستار متوقف شدن این جنایت شدند.کسانی که در مقابل آل سعود برای متوقف شدن جنگ ایستادند اکنون در زندان‌ها به سر می‌برند.
حمزه الشاخوری در خصوص عوامل نافرمانی مدنی در عربستان به دنبال بی عدالتی اعمال شده علیه ملت این کشور تاکید کرد: عوامل مختلفی برای انقلاب جدید در عربستان وجود دارد .
اوضاع امنیتی، سیاسی و اقتصادی عربستان از زمان «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی وخیم‌تر شده است.
فعالان سعودی از سیاست‌های متزلزل دولت سعودی و ارتکاب جنایت‌های مختلف در داخل و خارج عربستان رنج می‌برند.