خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حامل‌های انرژی در بودجه ۱۴۰۱ تغییر نمی‌کند/موافقت وزیر نیرو با انتقال آب خلیج فارس به کرمان

ایسنا | اقتصادی، استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 12:54
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به عدم تغییر حامل های انرژی در بودجه ۱۴۰۱ اظهار کرد: تا امروز افزایش حامل‌های انرژی نه پیشنهاد دولت است و نه مجلس نظر داده و اگر دولت هم پیشنهاد دهد مجلس قطعا آن رد می کند.
بودجه،مجلس،دولت،كرمان،اشاره،اقتصادي،كشور،كميسيون،رئيس،اسلامي ...

خلاصه خبر

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشست شورای شهرستان کرمان با اشاره به اینکه شهرداری ها به تناسبت ظرفیت و پتانسیل منطقه خود به دنبال طرح های اقتصادی بروند افزود؛ شهرداری های بزرگ انتشار اوراق در اختیار دارند و می توانند از این ظرفیت برای طرح‌های عمرانی خود استفاده کنند.
وی تصریح کرد: رویکرد تمرکزگرایی در بودجه 1401 تا حد زیادی برطرف شده است و بخشی از اختیارات تصمیمات بودجه ای به استان ها می آید.
پورابراهیمی با اشاره به راه اندازی صندوق های توسعه استانی با محوریت صندوق کارآفرینی امید افزود: از منابع بودجه، گردش بانک های دولتی و منابع شرکت های بخش خصوصی به آنها تزریق می شود و مبنای کار فعالیت های عمرانی و توسعه ای استان خواهد شد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: تفاوت دیگر بودجه 1401 نسبت به قبل، حذف ردیف های متفرق است و به برنامه محوری تبدیل شده است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مواجه با دشمن باید ادبیات اقتدار را به کار برد تاکید کرد: جمهوری اسلامی تعهدات خود را کامل اجرا کرد لذا وقتی جمهوری اسلامی قوی باشد مذاکرات خود به خود حل می شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین آب شرب کرمان گفت: برای آب شرب کرمان موافقت وزارت نیرو و شرکت انتقال آب خلیج فارس را هم گرفته‌ایم که از خط اول انتقال آب، عملیات اجرایی را آغاز کنیم.