خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تبعات مصوبه هیأت مقررات زدایی برای اپتومتریست ها

مهر | سلامت و پزشکی | شنبه، 25 دی 1400 - 12:53
عضو هیأت مدیره انجمن علمی اپتومتری ایران گفت: تصمیم هیأت مقررات زدایی برای اپتومتریست ها، باعث بیکاری فارغ التحصیلان این رشته دانشگاهی و کارکنان مراکز اپتومتری می‌شود.
اپتومتريست،نظام،طبي،جواز،عينك،بهداشت،پزشكي،كسب،دريافت،وزارت، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر صادقپور، با عنوان این مطلب که اپتومتریست ها با اخذ مجوزها و پروانه‌های لازم از وزارت بهداشت و بر اساس قوانین و آئین نامه مؤسسات ساخت و فروش عینک طبی، در مؤسسه عینک طبی خود اقدام به خدمت رسانی به مردم می‌نمایند، افزود: اخیراً هیأت مقررات زدایی یک بند را در بین یکی از مصوباتش آورده که در آن اپتومتریست ها را که پروانه کار خود را از وزارت بهداشت دریافت می‌کنند ملزم به طی مراحل دست و پا گیر و اضافی دریافت جواز کسب کرده است.
وی گفت: اگر قرار است سازندگان و فروشندگان عینک طبی یعنی اپتومتریست ها برای ارائه خدمات خود جواز کسب بگیرند پس تکلیف سازندگان و فروشندگان دارو یعنی داروسازان داروخانه‌ها، سازندگان و فروشندگان دندان مصنوعی یعنی دندانسازان و دندانپزشکان، سازندگان و فروشندگان اندام مصنوعی یعنی کارشناسان ارتز و پروتز چه می‌شود، آیا آنها نیاز به این مقررات زدایی ندارند.
اپتومتریست ها با گرفتن پروانه از سازمان نظام پزشکی و دریافت موافقت اصولی و سپس مجوز بهره برداری و مسئول فنی از مراجع ذی صلاح در وزارت بهداشت، بر اساس آئین نامه مؤسسه عینک طبی صادره از وزارتخانه و با عنایت به تبصره ذیل ماده ۲ از قانون نظام صنفی و خارج از شمول بودن رشته اپتومتری از قانون نظام صنفی و با اتکا به قانون مجلس شورای اسلامی و آرا مختلف دیوان عدالت اداری، نیازی به گرفتن جواز کسب ندارند.