خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هدررفت 30 درصدی آب در شبکه آبرسانی کشور/ "فرونشت زمین" بحرانی که جدی گرفته نشده است!- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | شنبه، 25 دی 1400 - 12:53
عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: از آنجایی که نزدیک به 30 درصد آب مورد استفاده در شبکه آبرسانی به دلیل فرسودگی هدر می‌رود، وزارت نیرو دست در آبخان زیرزمین می‌‌اندازد و آب را از سطح آب‌های زیرزمینی برداشت و وارد شبکه خانگی می‌کند!
آب،برداشت،فرونشست،تهران،نجفي،نيرو،شبكه،زمين،وزارت،شهر

خلاصه خبر

سوده نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به فرونشست زمین در تهران اظهار کرد: مهمترین عامل در فرونشست زمین، برداشت آب توسط وزارت نیرو است؛ تهران در سال حدود یک میلیارد متر مکعب آب استفاده می‌کند که این آب از حوزه‌های بیرونی وارد آبخانه زیرزمینی می‌شود.
نجفی درباره چگونگی فرونشست زمین متذکر شد: اگر روند برداشت آب، یکدست باشد یک رفتار در فرونشست باید دید اما اگر روند برداشت در نقاط مختلف بیشتر از نقاط دیگر باشد به دلیل برداشت بیشتر و بار سنگینی که ساختمان‌ها روی شبکه آبخان دارند، فرونشست در جایی حادتر و بحرانی‌تر می‌شود.
وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد نوع برداشت و توزیع آب توسط وزارت نیرو به گونه‌ایی می‌تواند مهمترین عامل فرونشست باشد که باید مطالعات و ارزیابی این کار توسط یک مجموعه بی‌طرف انجام شود.