خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پاسخ صنعاء به شورای امنیت درباره کشتی اماراتی

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 25 دی 1400 - 12:18
معاون وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن در پاسخ به بیانیه شورای امنیت ضمن تاکید بر ضرورت احترام همه طرف‌ها به حاکمیت و حریم آبهای منطقه‌ای یمن اعلام کرد که کشتی اماراتی «روابی»، حامل سلاح بود.
يمن،كشتي،امنيت،نظامي،حامل،توقيف،شوراي،دريايي،تجهيزات،اماراتي ...

خلاصه خبر

پس از روزها تشدید حملات نظامی ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن، به ویژه در ساحل شرقی، صنعاء سوم ژانویه جاری با عملیاتی بی‌سابقه در ساحل غربی همه را غافلگیر کرد و یک کشتی باری امارات حامل تجهیزات نظامی را در آبهای غرب یمن توقیف کرد.
سپس شبکه العربیه مدعی شد که جنبش انصارالله یمن یک کشتی باری با پرچم امارات عربی متحده را در امتداد شهر «الحدیده» توقیف کرده است.
روز گذشته، شورای امنیت سازمان ملل طی بیانیه‌ای که توسط بریتانیا تهیه شده بود، خواستار آزادی فوری کشتی اماراتی روابی شد و اعلام کرد که اعمال فشار علیه امارات متحده عربی، یکی از اعضای غیردائم شورای امنیت از اوایل ژانویه جاری، برای توقیف کشتی روابی" را محکوم می‌کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: که ۱۵ عضو شورای امنیت از همه طرف‌ها می خواهند که این موضوع را سریع حل کنند و بر اهمیت آزادی کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ مطابق با قوانین بین المللی تاکید می‌کنند.