خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 07 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از ورود بیش از 39 هزار پرونده تا سازش 33 فقره پرونده اختلاف طایفه ای منجر به قتل

فارس | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 12:14
با همت اعضای ستاد ملی صبر، شوراهای حل اختلاف و با تلاش بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان از ابتدای امسال تاکنون 33 فقره پرونده اختلاف طایفه‌ای منجر به قتل به سازش ختم شده است.
اختلاف،پرونده،سازش،صلح،فقره،زاهدان،اعضاي،بلوچستان،سيستان،طرف ...

خلاصه خبر

با همت اعضای ستاد ملی صبر، شوراهای حل اختلاف و با تلاش بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان از ابتدای امسال تاکنون 33 فقره پرونده اختلاف طایفه‌ای منجر به قتل به سازش ختم شده است.
*پایان دادن به اختلاف طایفه ای در زاهدن
با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره 21 زاهدان مستقر در مسجد مکی، اختلاف خانوادگی به سازش ختم شد.
با ارجاع یک فقره پرونده اختلاف خانوادگی به شعبه 21 زاهدان، تلاش اعضای این شعبه برای ایجاد صلح و سازش و تقویت بنیان خانواده آغاز شد.
*ورود بیش از 39 هزارفقره پرونده به شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان
رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: نقش شورای حل اختلاف در کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی روشن است و تا کنون اختلافات مهم بسیار زیادی توسط اعضای شورای حل اختلاف به سازش ختم شده است.
رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان ادامه داد: از مجموع پرونده‌های وارده به شورا‌های حل اختلاف 39 هزار و 504فقره پرونده مختومه شده است.
*سازش 33 پرونده اختلاف طایفه منجر به قتل در سیستان و بلوچستان
وی با اشاره به ظرفیت خوب استان سیستان و بلوچستان در حل و فصل اختلافات طایفه‌ای در استان نیز گفت: با تلاش بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان از ابتدای امسال تا کنون 33 فقره پرونده اختلاف طایفه‌ای منجر به قتل به سازش ختم شده است.
رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: با سازش این 33 فقره پرونده اختلاف طایفه‌ای در استان، 33 نفر از مجازات حتمی قصاص رهایی یافته اند که این نشان دهنده ظرفیت خوب استان سیستان و بلوچستان در فرضیه مهم صلح و سازش است.