خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 02 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ثبت نخستین فرآورده بیولوژیک ایرانی در عراق

فارس | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 12:14
نماینده صادرات محصولات بیولوژیک پزشکی موسسه رازی، موفق به ثبت سرم‌های درمانی ضد مارگزیدگی و عقرب زدگی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در کشور عراق شد.<br/>
ثبت،موسسه،عراق،كشور،رازي،بيولوژيك،عنوان،عقرب،ونوم،صادرات،بهد ...

خلاصه خبر

وی خاطرنشان کرد: پس از معرفی ونوم و آنتی ونوم ها و واکسن های مورد نیاز به کنترل کیفی وزارت بهداشت عراق برای انجام تست های آزمایشگاهی تعیین پوتنسی، آن فرآورده‌ها مورد آزمایش قرار گرفته و با موفقیت تایید شدند.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه به موفقیت آمیز بودن مراحل ثبت، برنامه بلندمدت ما ایجاد سایت فیلینگ در عراق و بغداد است و به همین منظور با تشکیل شرکتی با طرف عراقی و اقدامات لازم، مجوز بهره برداری کارخانه سایت فیلینگ آنتی ونوم های مار و عقرب را در دستور کار داریم تا به نوعی این بازار صادراتی را برای همیشه حفظ کنیم.
رحمانی با بیان اینکه هیچ کشوری تاکنون موفق به ثبت فرآورده‌های بیولوزیک خود در کشور عراق نشده، ادامه داد: بر این اساس در حال حاضر هیچ رقیبی در حوزه پادزهرهای مار و عقرب در عراق نداریم و این موفقیتی برای هردو کشور محسوب می‌شود.
رئیس هیئت مدیره کیمیا وارگه سازان خاطرنشان کرد: در پنج سال اخیر برنده مناقصات سرم‌های ضد مار گزیدگی و عقرب زدگی شدیم و این افتخار تا سال 2022 به نام این شرکت و محصول موسسه رازی است.