خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روزهای پربارش در انتظار چهارمحال و بختیاری

ایسنا | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 12:14
معاون توسعه، پیش‌بینی و مخاطرات جوی چهارمحال و بختیاری گفت: فعالیت سامانه بارشی موجود در استان در حال تضعیف است، اما از اواسط روز دوشنبه موج دوم این سامانه بارشی به‌صورت ضعیف فعالیت خود را آغاز می‌کند و دوشنبه شب تا ظهر سه‌شنبه اوج فعالیت این موج بارشی در مناطق کوهرنگ، اردل، غرب لردگان، بخش‌هایی از کیار و فارسان است.
برف،استان،بارشي،بختياري،كوهرنگ،چهارمحال،موج،ضعيف،فعاليت

خلاصه خبر

معاون توسعه، پیش‌بینی و مخاطرات جوی چهارمحال و بختیاری افزود: امشب در منطقه کوهرنگ بارش‌های ضعیف به‌صورت برف به همراه کولاک پیش‌بینی می‌شود، همچنین فردا بارش رگبار خفیف برف در ارتفاعات و گردنه‌های استان به صورت ضعیف انتظار می‌رود.
معاون توسعه، پیش‌بینی و مخاطرات جوی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: چهارشنبه شب در اثر فعالیت یک موج بارشی ضعیف در استان در منطقه کوهرنگ انتظار بارش برف وجود دارد، همچنین موج بعدی که پیش‌بینی می‌شود از شدت کمی برخوردار باشد، در ساعات عصر و شب پنج‌شنبه در مناطق غربی استان موجب بارش برف خواهد شد و در سایر مناطق استان نیز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
نوروزی خاطرنشان کرد: مجموع بارش سامانه اخیر تا صبح امروز در ایستگاه هواشناسی کوهرنگ میزان برف مذاب وباران ۱۴۴/۷ میلیمتر بوده، همچنین ارتفاع برف ۴۹ سانتیمتر گزارش شده میزان سرعت باد نیز در این منطقه ۳۰ متر بر ثانیه ثبت شده و پدیده حاضر در کوهرنگ نیز کولاک برف گزارش شده است.