خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جهادگران و نوپیا در میدان نوآوری اجتماعی برای ترسیم آینده روشن ایران- اخبار علم و تکنولوژی - اخبار اجتماعی تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | شنبه، 25 دی 1400 - 12:12
چهارمین دورهمی فعالان حوزه نوآوری اجتماعی از سلسله نشست‌های هفت‌گانه با موضوع «جهادگران و نقش آن‌ها در حل مسائل کشور» برای رسیدن به رویداد بزرگ نوپیا برگزار شد.
اجتماعي،مسائل،رويداد،نوآوري،كشور،جهادگران،اشاره،بحث،نقش،حضور ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ «جهادگران و نقش آن‌ها در حل مسائل کشور» عنوان چهارمین دورهمی است که برای رسیدن به رویداد بزرگ نوپیا با حضور صاحب‌نظران و فعالان حوزه نوآوری اجتماعی به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد.
دورهمی سوم میزبان کارآفرینان اجتماعی بودیم و بررسی نقش آن‌ها در حل مسائل کشور را به گفت‌وگو نشستیم و امروز در چهارمین دورهمی میزبان صاحب‌نظران حوزه جهاد هستیم و موضوع بحث ما «جهادگران و نقش آن‌ها در حل مسائل کشور» است
"محسن دنیوی" دبیر نوپیا و مسئول مرکز نوآوری ستاد پیشرفت جامع منطقه‌ای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (رضوان‌الله تعالی علیه) با اشاره به اینکه بحث درباره جهادگران و نقش آن‌ها در حل مسائل کشور اهمیت بسیار زیادی دارد، گفت: مشارکت‌های اجتماعی اصل کار جهادگران است، به طوری که در حال حاضر نیز بسیاری از مسائل اجتماعی، از طریق خود مردم به‌صورت جهادی حل می‌شود.
حضور جهادگران نمونه‌ای از نوآوری‌های اجتماعی است.
طی برآورد و بررسی آمار و ارقام، عملکرد جهاد سازندگی در یک بازه 10 ساله برابری می‌کند با طول عمر سه دولت.
به این خاطر که نحوه فعالیت جهاد این‌گونه بود که کمتر روابط بوروکراتیک در آن وجود داشت و کار‌ها بیشتر با مشارکت مردم و داوطلبانه انجام می‌شد.
دکتر "زهرا فرهادی" جهادگر و متخصص زنان و زایمان به اقدامات خوب نوآوران اجتماعی در بستر فعالیت‌های جهادی اشاره کرد و گفت: حدود 10 سال است که در حوزه جهادگران فعالیت می‌کنم و بعد از کسب تجربه یک سالی است که گروه جهادی مستقل را ترتیب داده‌ایم.
گروه جهادی در حوزه کارآفرینی، مسائل قرآنی، تربیتی و فرهنگی در مناطق مختلف کشور فعالیت می‌کند و در این مدت به این نتیجه رسیدیم که نقطه عطف فعالیت‌های جهادگران باید تقویت و حفظ تحکیم خانواده‌ها در شهر‌ها و روستا‌ها به‌خصوص شهر‌های مرزی باشد.
مردم، جهادگران و نظام حاکمیت به‌عنوان سه ضلع باید کنار هم باشند تا مردم دلگرم شوند و طی سنت الهی از مال و جان و محبتشان برای حل مسائل جامعه مایه بگذارند.
دکتر "زینب اختری" مدیرکل امور زنان و خانواده در وزارت کشور با حضور پررنگ خود در این دورهمی به موضوع نقش زنان در جهاد اشاره کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس، نقش زنان به‌عنوان پشتیبان مطرح شد.