خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 05 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تشکیل کنسرسیوم تأمین مالی پروژه‌های نفتی توسط وزارت اقتصاد

مهر | اقتصادی | شنبه، 25 دی 1400 - 12:06
وزیر نفت گفت: به دستور وزیر اقتصاد کنسرسیومی از بانک ها برای تأمین مالی پروژه‌های صنعت نفت، از جمله پتروپالایشگاه‌ها تشکیل شده است.
نفت،وزير،تأمين،رابطه،خط،مالي،منابع،لوله،قرارداد،اقتصاد،اقتصا ...

خلاصه خبر

وزیر نفت تصریح کرد: به دستور وزیر اقتصاد کنسرسیومی از بانک‌ها برای تأمین مالی پروژه‌های صنعت نفت، از جمله پتروپالایشگاه‌ها تشکیل شده است.
وزیر نفت درباره تعاملات با کشورهای همسایه گفت: هفته گذشته در دیدار با طرف ترکمن تفاهم‌نامه‌های خوبی در زمینه صدور خدمات فنی مهندسی، صادرات فراورده‌ها و هم بحث نفت خام امضا شد که امیدواریم هرچه زودتر به قرارداد منجر شود.
همچنین بحث تمدید قرارداد با ترکیه از اولویت‌های وزارت نفت است و با توجه به اتمام قرارداد در ۲۰۲۶، همین هفته کارشناسان شرکت بوتاش ترکیه و شرکت ملی گاز مذاکرات را شروع می‌کنند.
وی در رابطه با برنامه‌های وزارت نفت در سفر رئیس جمهور به روسیه گفت: همانطور که می‌دانید رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور بر عهده وزارت نفت است و در این رابطه برنامه‌های خوبی داریم که انشالله سر فرصت اعلام خواهیم کرد.
وی در رابطه با کنسرسیوم اشاره شده گفت: در این رابطه بنا دارم در یک فرصت دیگری جزئیاتش را منتقل کنم.