خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 02 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استان اصفهان امسال حتی یک روز هوای پاک نداشت- اخبار کاشان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 11:55
گروه استان‌ها- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان یک روز هوای پاک را امسال نداشته است، گفت: استقرار صنایع در استان اصفهان بر اساس آمایش سرزمینی نبوده است.
اصفهان،هواي،آلودگي،زيست،محيط،استان،پاك،حفاظت،هوا،كاشان،درصد، ...

خلاصه خبر

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه آنچه در اصفهان اتفاق افتاده به واسطه سه دهه توسعه ناپایدار بوده است، ابراز داشت: استقرار صنایع بر اساس آمایش سرزمین نبوده و در مسیر بادهای غالب بوده است و عقب افتادگی محیط زیست از صنعت در دو دهه اخیر کاملا مشهود است.
حشمتی با بیان اینکه تولیدات سوخت استاندارد در بخش گازوئیل یورو4 به اندازه کافی نبوده است، تصریح کرد: سوخت استاندارد در حوزه تولید روغن و مازوت یا نفت کوره استانداردهای آن انجام نشده و مراکز معاینه فنی در کلان استان اصفهان به میزان کافی پیش‌بینی نشده است و در حوزه بکارگیری انرژی خورشیدی نیز پیشرفتی نداشته و قوانین هوای پاک به نوعی معطل مانده است.
وی با بیان اینکه در اجرای قانون هوای پاک پیشرفتی محسوسی نداشتیم، ابراز داشت: ما به طور کلی در استان اصفهان روزهای هوای ناسالم نسبت به سال گذشته 46 تا 50 درصد افزایش داشتیم و روز هوای پاک در استان اصفهان تاکنون نداشتیم و تقریبا می‌توان گفت نسبت به سال گذشته وضعیت ما بدتر شده است.