خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کیفیت آب شهرستان "سامان" همچنان پایین است- اخبار چهارمحال و بختیاری - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 25 دی 1400 - 11:54
گروه استان‌ها - با وجود افتتاح تصفیه‌خانه مدرن و پیشرفته سامان در ابتدای سال جاری، مردم این شهرستان همچنان از کیفیت پایین آب رنج می‌برند.
آب،سامان،شهرستان،تامين،شهر،مشكل،چهارمحال،شرب،بختياري،تصفيه،ا ...

خلاصه خبر

کیفیت پایین آب شرب شهرستان سامان از دیگر مشکلاتی است که مردم این منطقه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، مشکلی که دلایل گوناگونی دارد و در سال‌های اخیر رفع نشده است.
از جمله این دلایل فرسودگی شبکه آب‌رسانی شهری و شکستگی‌های پی‌درپی لوله‌های آب است.
وی ادامه داد: سامان در کنار رودخانه زاینده رود است اما مردم یقین نداشتند که آب شرب سالمی دارند گرچه بارها شبکه بهداشت و آب و فاضلاب اظهار کردند که آب سالم است اما همچنان شک و شبهه وجود داشت اما با افتتاح این تصفیه خانه مردم به یقین رسیدند.
منبع آب سامان 50 سال قدمت دارد و فرسوده است
غلامرضا چهلگردی، رئیس شورای اسلامی شهرستان سامان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: با وجود بهره برداری تصفیه‌خانه شهرستان سامان، در عمل انتقال آبی که از تصفیه‌خانه به سمت منبع باید صورت بگیرد اتفاق نمی‌افتد، همچنین منبع آب شهر که محل ذخیره و توزیع آب شرب است بیش از 50 سال قدمت دارد و فرسوده شده است و آلودگی‌های زیادی در آب ایجاد می‌کند.